Miro Žbirka nahrává nový singl ve studiu Abbey Road

Kultura Kultura
24. 7. 2012 23:22
Miro Žbirka natáčí nový singl v legendárním Studiu 2
Nestárnoucí Meky Žbirka své příznivce nezklamal.
Nestárnoucí Meky Žbirka své příznivce nezklamal. | Foto: Filip Fojtík

Praha - Zážitek natočit si novou píseň nazvanou Love Shines v nejprestižnějším nahrávacím studiu na světě, kde svojí tvorbu zaznamenávali na hudební nosiče ikony populární hudby (kapely Beatles, Radiohead, Pink Floyd, U2, Oasis a další), je jedním z dárků a splněných přání k podzimnímu kulatému výročí Miro Žbirky.

Pod vedením britského producenta Roba Casse a zvukového mága Sama Okella se zde sešli muzikanti James Ewers (baskytara), Pearse MacIntyre (kytara), Dean Ross (piano) a bubeník Blair.

Abbey Road je důležitým, nikoliv však jediným narozeninovým přáním či zážitkem, které na zpěváka ještě čekají. Vyvrcholením bude velký narozeninový koncert v pražské O2 areně, který se uskuteční 8. listopadu. Nazvaný bude Miro Žbirka, Happy Birthday. Vstupenky jsou už v prodeji.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 25 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy