Michal Prokop si nadělí Sto roků na cestě

Kultura Kultura
17. 8. 2012 10:55
Zpěvák Michal Prokop na podzim vydá novou desku s názvem Sto roků na cestě.
zpěvák Michal Prokop
zpěvák Michal Prokop | Foto: Aktuálně.cz

Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop si ke svým právě proběhlým 66. narozeninám nadělí nové studiové album. V současné době vrcholí práce na jeho dokončení, fanoušci by se ho měli dočkat koncem září nebo začátkem října letošního roku.

„Původně jsme plánovali vše stihnout do léta. Nakonec se ale nahrávání protáhlo o několik měsíců. O to více se můžeme ale věnovat jeho přípravě, ne nadarmo nese deska název Sto roků na cestě," říká Michal Prokop.

Několik nových písní jako například Stodolní nebo Sto roků samoty už zaznělo na letních festivalech. Zpěvák na podzim chystá turné, které 19. prosince zakončí křtem v pražském Divadle Archa.

Na desce Michala Prokopa doprovází kapela, se kterou hraje už několik let, současný Framus Five: Pavel Razím na bicí, Zdeněk Wimpy Tichota na baskytaru, Jan Kolář na klávesy, Jirka Šíma na saxofony, Roman Bobick Kubát na trubku a dvě instrumentální hvězdy - kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

A jaká bude podle Prokopa nová deska? „Chvíli rockově bluesová, chvíli troch najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím," popisuje album muzikant.
Poslední studiová deska Michala Prokopa s názvem Poprvé naposledy vyšla před šesti lety.

„Po pěti letech od vydání posledního alba Poprvé naposledy jsem měl najednou chuť zkusit ještě jednou něco nového," vysvětluje nápad na vznik alba Prokop. „Hodně mi pomohlo nové domácí studio, které jsem si zřídil a kde jsem vyrobil během roku osm demosnímků nových písniček," doplňuje.

Michala Prokopa neznají jen hudební posluchači, ale také televizní diváci - od roku 2000 má totiž v České televizi pořad Krásný ztráty.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy