Markéta Irglová se vrací domů, čeká ji české turné

Kultura Kultura
18. 7. 2012 9:07
Hvězda filmu Once připravuje také nové album

Praha - Zpěvačka a skladatelka Markéta Irglová se na začátku srpna na několik koncertů vrátí do Čech. Během letního turné navštíví hvězda filmu Once Prahu, Karlovy Vary, Kroměříž, Olomouc a několik dalších českých měst. Zpěvačka přeruší práci na druhé sólové desce, kterou nahrávala na Islandu.

„Diváci na koncertech uslyší písně z jejího prvního sólového alba Anar, oceněného kritikou i posluchači. Na své si ale přijdou i příznivci písní proslavených filmem Once a nebudou chybět ani překvapení v podobě nových písní z právě dokončovaného alba," uvedl Marek Irgl, otec Markéty a pořadatel jejích koncertů. Kromě úspěšné zpěvačky a skladatelky na česká pódia zavítají i spoluhráči Irglové - zpěvačka na hráčka na perský buben daf Aida Shahghasemi a kytarista z kapely The Frames Rob Bochnik.

Stejně jako loni, kdy přijela propagovat své první album s názvem Anar, se na české turné těší. „Nejsou to ani tak samotné festivaly, ostatně většinou hrajeme i letos mimo ně, ale spíše celková atmosféra. Lidé mají díky sluníčku dobrou náladu, koncertem často noc ještě nekončí, naopak, dlouho se sedí venku, často jsou to zážitky přímo magické," vysvětluje Irglová.

V rámci akcí v Praze, Telči a na Milevsku vystoupí Irglová společně s irským klavíristou Dukem Specialem, který se proslavil například sérií písní založenou na fotografiích Alfreda Stieglitze nebo Paula Stranda. Turné ozvláštňuje také benefiční koncert, který se uskuteční 6. srpna v rodném městě Markéty Irglové - Valašském Meziříčí. Jeho výtěžek chce věnovat své učitelce ze základní školy, která se ocitla v těžké životní situaci.

Série koncertů se uskuteční od 2. do 9. srpna.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy