Kraftwerk odehrají všechna alba. V Turbine Hall i doma

Kultura Kultura
7. 12. 2012 8:00
Kraftwerk přesunou retrospektivu z MOMA do Evropy
Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Kraftwerk o sobě opět dávají vědět. Legendární německá kapela totiž příští rok vystoupí v britské galerii Tate Modern - a to opět netradičně. Skupina totiž v Turbine Hall odehraje každý večer jedno album z diskografie kapely. Koncerty se konají mezi 6. a 14. únorem. Se stejnou show kapela vystoupila letos již v MOMA v New Yorku. Součástí koncertů opět budou i velkolepé 3D projekce a efekty.

„Vzhledem k tomu, že galerie je bývalou elektrárnou, je Turbine Hall ideálním místem pro experimentování Kraftwerk s energií a rytmem. Spojením hudby, videa a představení vznikne opravdu umělecké dílo," řekl ředitel galerie Chris Dercon. Kraftwerk totiž v němčině znamená elektrárna. „Ačkoliv vzhledem k výšce stropu v Turbine Hall a akustice to bude možná lepší jako pokračující umělecký projekt než hudební vystoupení," dodává Dercon.

Jen o necelý měsíc dříve předvede kapela stejný sled koncertů ve svém domovském Düsseldorfu, data show tady připadla na 11. až 20. leden, konají se v Kunstsammlung NRW.

Kraftwerk vznikli v roce 1970, první úspěšné album Autobahn vydali v roce 1974, poslední počin Tour de France pak vyšel před devíti lety. V roce 2009 vznikla remasterovaná edice všech alb Der Katalog.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy