Konec dohadů. Peroutku v Olympicu nahradí Martin Vajgl

Kultura ČTK Kultura, ČTK
13. 5. 2013 20:16
První koncert kapela s hostem za bicími odehraje 24. května
Martin Vajgl
Martin Vajgl | Foto: martinvajgl.cz

Praha - Skupina Olympic bude po smrti bubeníka Milana Peroutky pokračovat ve své činnosti jako trio ve složení Petr Janda, Milan Broum a Jiří Valenta. Jako host za bicí usedne čtyřicetiletý Martin Vajgl, který mimo jiné působil v kapelách Wanastowi Vjecy, November 2nd, Čechomor a Vltava.

"První veřejný koncert v této sestavě kapela odehraje 24. května na festivalu Euro Bike Fest v Pasohlávkách," sdělila manažerka kapely Gabriela Šimonová. "Ve čtvrtek budou mít první zkoušku, Přerušené turné k padesátému výročí vzniku kapela obnoví koncertem 14. června v amfiteátru ve Výravě na Královéhradecku."

Vajgl na bicí hraje od tří let. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka obor bicí nástroje ve třídě profesora Miroslava Kympla. Na koncertech mimo jiné doprovázel Kamila Střihavku, Luboše Pospíšila, Michala Pavlíčka nebo Oskara Petra. Je autorem učebnice Etudy pro malý buben a série výukových DVD Bicí souprava - proč, jak a co cvičit.

Devětačtyřicetiletý Peroutka náhle zemřel v noci na sobotu 4. května. V pátek večer ještě odehrál koncert se skupinou v Karlových Varech, v sobotu ráno ho našla rodina na zahradě jeho domu v Praze mrtvého.

Turné k 50. výročí vzniku legendární české skupiny by mělo skončit vánočním koncertem 6. prosince v pražské Lucerně.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 54 minutami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy