Olympic jede dál. Za bicí na turné usedne "host"

Kultura ČTK Kultura, ČTK
9. 5. 2013 13:23
Nejbližší koncert Olympic odehraje 14. června ve Výravě
Foto: Komerční sdělení

Praha - Skupina Olympic bude po úmrtí bubeníka Milana Peroutky pokračovat v turné k 50. výročí svého vzniku, za bicí usedne "host". Spekuluje se například o Radkovi Hurčíkovi ze skupiny Kabát nebo Jiřím Zelenkovi.

Přerušené turné kapela obnoví koncertem 14. června v amfiteátru ve Výravě na Královéhradecku. Skupina to uvedla na Facebooku a informaci potvrdila manažerka pro kontakt s médii Gabriela Šimonová.

"Tyto dny jsou pro nás velmi těžké, nicméně jsme se rozhodli pokračovat dále. Ferda by nám určitě nedovolil, abychom to zabalili. Takže od nyní je oficiální složení Olympiku Petr Janda, Milan Broum a Jiří Valenta - zůstáváme tři a ´Ferda´ bude stále s námi. Za bicí usedne host," uvedla manažerka skupiny Dagmar Durecová na facebookovém profilu kapely.

Devětačtyřicetiletý Peroutka náhle zemřel v noci na sobotu. V pátek večer ještě odehrál koncert se skupinou v Karlových Varech, v sobotu ráno ho našla rodina na zahradě jeho domu v Praze mrtvého.

Olympic po Peroutkově úmrtí zrušil dva nejbližší koncerty, které se měly odehrát 7. a 8. května v Malostranské besedě. Obnovené turné k 50. výročí vzniku legendární české skupiny by mělo skončit vánočním koncertem 6. prosince v pražské Lucerně. "Host" za bicími doplní v sestavě kytaristu a zpěváka Petra Jandu, baskytaristu Milana Brouma a klávesáka Jiřího Valentu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy