Kennedyho medaili dostanou Bělohlávek, Kožená, Červená a Komárek

ČTK ČTK
29. 5. 2013 17:16
Ocenění převezmou 8. června v Praze
Magdaléna Kožená.
Magdaléna Kožená. | Foto: Profimédia

Praha - Zlaté medaile za zásluhy na poli umění od Mezinárodního výboru Kennedyho centra pro umění dostanou dirigent Jiří Bělohlávek, mezzosopranistky Soňa Červená a Magdalena Kožená a filantrop a podnikatel Karel Komárek mladší. Ocenění převezmou 8. června v Lobkowiczkém paláci v Praze na slavnostním galavečeru pražského summitu výboru amerického Kennedyho centra.

Laureáty v úterý oznámilo prestižní americké Centrum múzických umění Johna F. Kennedyho (The Kennedy Center for the Performing Arts).

Mezinárodní výbor Kennedyho centra pro umění vznikl v roce 2001, aby podporoval mezinárodní uměleckou a kulturní výměnu a posiloval mezinárodní aktivity Kennedyho centra. Výbor bude příští týden v Praze i zasedat.

Kennedyho centrum se svými devíti scénami patří k nejsledovanějším americkým uměleckým institucím. Každoročně ho navštíví okolo dvou milionů diváků a dalších 40 milionů zavítá na turné inscenací, které centrum pořádá, nebo sleduje rozhlasové a televizní přenosy. Centrum funguje od roku 1971. Je i vyhlášenou vzdělávací institucí v oblasti uměleckého managementu.

 

Právě se děje

Další zprávy