Joseph Gordon-Levitt předvede život přeplněný sexem

Kultura Kultura
16. 8. 2013 22:06
Režijní počin herecké hvězdy připomíná festivalový hit Stud
Foto: Sundance Festival

Praha - Herecká hvězda Josepha Gordon-Levitta (Počátek, Temný rytíř povstal, Looper) neustále stoupá, o jeho režijních a scenáristických ambicích se ale mnoho nenamluví. Šanci to alespoň trochu změnit má snímek Don Jon, jeho osobní autorský projekt, který píše, režíruje a samozřejmě se v něm ujal hlavní role.

Foto: Aktuálně.cz

Jon Martello (Gordon-Levitt) je novodobý sukničkář jak z nějakého románu, proto mu přátelé říkají Don Jon. Jenže s tímto životem přeplněným sexem s mnoha různými ženami a naopak postrádajícím skutečné city není spokojený, proto hledá cestu ke zklidnění. Nalézá ji u dvou zcela odlišných žen (Scarlett Johansson  a Julianne Moore).

Velmi klasický dějový rámec připomíná například nedávný festivalový hit Stud. Podle upoutávek, například aktuálního druhého traileru, ale Gordon-Levitt nechce posunovat hranice minimalismu, realističnosti a kontroverze - namísto toho nabízí lehkou indie dramedii.

Zbývá otázka, jestli takový snímek může přinést něco nového. První přijetí z festivalu Sundance naznačuje, že Don Jon je sice milý, ale skutečně poněkud rutinní.

V USA se to tom diváci přesvědčí 27. září tohoto roku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy