Třetí Iron Man vznikne v Číně. Co na to Mandarín?

Kultura Kultura
17. 4. 2012 17:23
Další díl marvelovské řady o Iron Manovi se začne filmovat příští měsíc
Foto: Marvel

Praha - Čtyři nejvýznamnější a někteří vedlejší superhrdinové komiksové společnosti Marvel se společně objeví zanedlouho pohromadě v očekávaném velkofilmu Avengers, ale jejich individuální kariéry nekončí. Multimilionář a technický génius Tony Stark si v prvním díle vytvořil mechanický oblek umožňující mu vyrovnat se superhrdinům, kteří často ke svým schopnostem potřebovali laboratorní nehodu nebo pochybný lékařský experiment.

Natáčení jeho příštího dobrodružství - třetího Iron Mana - začne v USA během května, v létě se tým  přestěhuje do Číny kvůli dohodě s tamější firmou DMG Entertainment, která v rámci produkce do filmu investuje 1 miliardu yuanů.

„Tohle znamená první multimiliardouvou sérii, která bude spoluprodukována Hollywoodem a Čínou," prohlásil vrcholný představitel DMG Entertainment Dan Mintz. Hlavní manažer Marvelu pro transakce a finance Rob Steffens si spolupráci pochvaluje. „Přidání místního koloritu a spolupráce s novým místním partnerem zvýši přitažlivost a relevanci našich postav na čínském rychle rostoucím trhu," řekl k projektu.

Ve filmu, který bude mít premiéru příští rok, se (stejně jako v předchozích dílech) objeví Gwynneth Paltrowová coby Tonyho pomocnice Virginie a Don Cheadle, který od druhého dílu představuje plukovníka Rhodese - tuto roli převzal po Terrenci Howardovi.

Přesná zápletka je zatím neznáma, ale proslýchá se, že by se mohlo jednat o adaptaci ironmanovského příběhu Extremis, v němž si nechá implantovat nanotechnologii a bude se tím pádem moci obejít bez svého obleku. Spekulovalo se také o použití padoucha jménem Mandarín, což dříve scénárista dementoval s tím, že nechce použít rasistickou karikaturu a zpráva o čínské účasti na projektu Mandarínovu absenci zřejmě potvrzuje. I když…               
 

 

Právě se děje

Další zprávy