Iňárritu, režisér 21 gramů a Babela, natočí komedii

Kultura Kultura
11. 12. 2012 12:22
Alejandro González Iňárritu, známý mexický režisér poprvé natočí komedii

Praha - Alejandro González Iňárritu, režisér povětšinou depresivních a těžkých dramat (Amorres perros, 21 gramů, Babel, Biutiful) se chystá natočit komedii. Mexický tvůrce napsal spolu se scenáristy Biutiful (2011) Nicolasem Giacobonem, Armandem Boem a dramatikem Alexanderem Dinelarisem komedii Birdman.

Nezávislý snímek vypráví o bývalém herci, který hrával superhrdinu a nyní rozjíždí novou hru na Broadwayi, aby získal svou tehdejší slávu zpět. Film se má odehrávat na jednom místě během tří dnů, kdy se herec vypořádává se svou rodinou, kariérou a také duševním zdravím.

Natáčení pravděpodobně začne v březnu příštího roku. Aktuálně Iňárritu pracuje na dramatu o pomstě jménem "The Revenant", o které nejdřív měl a poté neměl zájem Leonardo DiCaprio (Počátek, Velký Gatsby). Film je adaptací stejnojmenného románu Micheala Punkeho, který se odehrává ve 20. letech 19. století v neprobádaných oblastech Severní Ameriky.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy