Green Day s chystaným trojalbem vydají dva dokumenty

Kultura Kultura
25. 8. 2012 13:30
Jeden bude o nahrávání desky, druhý z počátků kapely

Praha – Chystanou trilogii nahrávek ¡Uno!, ¡Dos!, ¡Tré! punk rockové skupiny Green Day doprovodí dva tematické dokumenty. Jeden bude právě o nahrávání poněkud rozsáhlého albového počinu, druhý vznikne sestřiháním archivních nahrávek z období před albem Dookie – tedy z doby, kdy kapela ještě nebyla příliš slavná.

„Lidé se ptají na to, jaké je to nahrávat desku,“ říká bubeník Tre Cool v rozhovoru pro BBC. „Tohle je přímo pohled dovnitř, jako od voyerské mouchy na zdi, takže to zodpoví mnoho otázek, na které už my nebudeme muset odpovídat,“ dodává.

Onou mouchou byl v tomto případě Tim Lynch – producent posledního DVD kapely Green Day: Bullet In A Bible and Tim Wheeler nebo také koproducent a editor koncertního filmu o The White Stripes nazvaném Under Great White Northern Lights.

Kapela se ale údajně nesnažila záměrně bavit potenciální diváky a záznam by tak dle jejích slov neměl vypadat jako reality show. Surfování, postavení skateboardové rampy u studia nebo vytvoření pirátské radiové stanice je prý součástí životního stylu členů, nikoliv stylizace.

Série tří alb pak bude obsahovat 38 skladeb a každá z nahrávek by měla mít svůj určitý zvuk. „První reprezentuje takový klasičtější zvuk. Druhá zní více garážově, více jako z nějaké party a také jako jedna pekelná party končí. A v třetí se to trochu odráží, možná trochu jako kocovina,“ komentuje trojalbum frontman Billie Joe Armstrong.

Desky by postupně měly vyjít v průběhu následujících pěti měsíců.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 47 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy