Green Day s chystaným trojalbem vydají dva dokumenty

Kultura Kultura
25. 8. 2012 13:30
Jeden bude o nahrávání desky, druhý z počátků kapely

Praha – Chystanou trilogii nahrávek ¡Uno!, ¡Dos!, ¡Tré! punk rockové skupiny Green Day doprovodí dva tematické dokumenty. Jeden bude právě o nahrávání poněkud rozsáhlého albového počinu, druhý vznikne sestřiháním archivních nahrávek z období před albem Dookie – tedy z doby, kdy kapela ještě nebyla příliš slavná.

„Lidé se ptají na to, jaké je to nahrávat desku,“ říká bubeník Tre Cool v rozhovoru pro BBC. „Tohle je přímo pohled dovnitř, jako od voyerské mouchy na zdi, takže to zodpoví mnoho otázek, na které už my nebudeme muset odpovídat,“ dodává.

Onou mouchou byl v tomto případě Tim Lynch – producent posledního DVD kapely Green Day: Bullet In A Bible and Tim Wheeler nebo také koproducent a editor koncertního filmu o The White Stripes nazvaném Under Great White Northern Lights.

Kapela se ale údajně nesnažila záměrně bavit potenciální diváky a záznam by tak dle jejích slov neměl vypadat jako reality show. Surfování, postavení skateboardové rampy u studia nebo vytvoření pirátské radiové stanice je prý součástí životního stylu členů, nikoliv stylizace.

Série tří alb pak bude obsahovat 38 skladeb a každá z nahrávek by měla mít svůj určitý zvuk. „První reprezentuje takový klasičtější zvuk. Druhá zní více garážově, více jako z nějaké party a také jako jedna pekelná party končí. A v třetí se to trochu odráží, možná trochu jako kocovina,“ komentuje trojalbum frontman Billie Joe Armstrong.

Desky by postupně měly vyjít v průběhu následujících pěti měsíců.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 40 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy