Green Day s chystaným trojalbem vydají dva dokumenty

Kultura Kultura
25. 8. 2012 13:30
Jeden bude o nahrávání desky, druhý z počátků kapely

Praha – Chystanou trilogii nahrávek ¡Uno!, ¡Dos!, ¡Tré! punk rockové skupiny Green Day doprovodí dva tematické dokumenty. Jeden bude právě o nahrávání poněkud rozsáhlého albového počinu, druhý vznikne sestřiháním archivních nahrávek z období před albem Dookie – tedy z doby, kdy kapela ještě nebyla příliš slavná.

„Lidé se ptají na to, jaké je to nahrávat desku,“ říká bubeník Tre Cool v rozhovoru pro BBC. „Tohle je přímo pohled dovnitř, jako od voyerské mouchy na zdi, takže to zodpoví mnoho otázek, na které už my nebudeme muset odpovídat,“ dodává.

Onou mouchou byl v tomto případě Tim Lynch – producent posledního DVD kapely Green Day: Bullet In A Bible and Tim Wheeler nebo také koproducent a editor koncertního filmu o The White Stripes nazvaném Under Great White Northern Lights.

Kapela se ale údajně nesnažila záměrně bavit potenciální diváky a záznam by tak dle jejích slov neměl vypadat jako reality show. Surfování, postavení skateboardové rampy u studia nebo vytvoření pirátské radiové stanice je prý součástí životního stylu členů, nikoliv stylizace.

Série tří alb pak bude obsahovat 38 skladeb a každá z nahrávek by měla mít svůj určitý zvuk. „První reprezentuje takový klasičtější zvuk. Druhá zní více garážově, více jako z nějaké party a také jako jedna pekelná party končí. A v třetí se to trochu odráží, možná trochu jako kocovina,“ komentuje trojalbum frontman Billie Joe Armstrong.

Desky by postupně měly vyjít v průběhu následujících pěti měsíců.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy