reklama
 
 

Film Modrý tygr uchvátil Norsko, diváci mu dali cenu

2. 5. 2012 16:54
Foto: Cinemart
Oukropcův snímek Modrý tygr si veze Cenu diváků

Praha - Celovečerní film Modrý tygr ocenili diváci v Norsku jako nejlepší titul programu místního festivalu dětských filmů. Ve městě Kristiansandtak režijní debut producenta Petra Oukropce získal Cenu diváků, zároveň ale snímek na motivy stejnojmenné knihy Terezy Horváthové čeká ještě několik dalších festivalových projekcí.

"Film obstál v konkurenci třiceti hraných i animovaných filmů pro děti a mládež z celého světa. Po mezinárodní premiéře v Torontu a evropské premiéře v Norsku pokračuje tento snímek na mezinárodní festival do Zlína, německou premiéru bude mít v rámci festivalu filmů pro děti v Mnichově," uvedla mluvčí filmového projektu Martina Reková. Dětský film se snaží navázat na tradici oblíbených snímků pro mladé diváky, jakými byly například příběhy jako Páni kluci nebo Lucie, postrach ulice. Pro režiséra Petra Oukropce byl Modrý tygr prvním filmem, v rámci kterého si sedl do režisérského křesla.

Film Modrý tygr zavede diváky do zapomenuté botanické zahrady uvnitř hlučícího města, ve které s rodiči žijí kamarádi Johanka a Matyáš. Poklidný život obyvatel zahrady však naruší rozhodnutí starosty města, který chce obrovský skleník zbourat. Na pomoc dětem ale přijde modrý tygr, aby pomohl zachránit vše, co Johanka s Matyášem tak milují.

Příběh Modrého tygra obohacuje množství animovaných sekvencí, jež podporují děj plný dětské fantazie a hravého způsobu myšlení. V hlavních rolí filmu se představí známé herecké tváře jako Bára Hrzánová, Jan Hartl či Anna Polívková, kamarády Johanku a Matyáše ztvárnili Linda Votrubová a Jakub Wunsch.

Kromě festivalu v Norsku získal Modrý tygr možnost navštívit také mnichovský Film Fest München nebo festival TIFF Kids v Torontu. V českých kinech byl snímek poprvé uveden 23. února 2012.

autoři: Kultura, ČTK | 2. 5. 2012 16:54

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama