Festival Boskovice zavede kapely do skleníku i synagogy

Kultura Kultura
5. 7. 2012 6:37
Boskovický festival pomáhá obnovit židovskou čtvrť a zároveň zve světové kapely
Milan Cais zpíval i v korejštině!
Milan Cais zpíval i v korejštině! | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Boskovice - Jako každý rok, i letos mohou zájemci navštívit již 20. ročník festivalu pro židovskou čtvrť v Boskovicích. Akce, která proslula díky kvalitní nabídce hudby a dalších kulturních aktivit začne zítra 5. července několika filmovými projekcemi v kině Panorama, oficiálně potom festival zahájí v 17 hodin brněnská kapela HaChucpa.

V rámci akce se mohou návštěvníci zúčastnit početných výstav, literárních čtení, koncertů a divadelních představení. Během letošního ročníku festivalu Boskovice vystoupí například Monika Načeva, Tata Bojs nebo Sto zvířat, organizátoři se těší také na početné zahraniční hosty. Mezi ně patří američtí Paramount Styles, Acollective z Izraele nebo jazzový Slavicon z Německa.

Festival pro židovskou čtvrť využívá nejzajímavějších míst celého města, a proto je snadno přístupný i pro rodiny s dětmi. Návštěvníci tak mohou během od 5. do 8. července navštívit amfiteátr letního kina, jazzovou scénu v zámeckém skleníku nebo divadelní představení přímo na hradě. Samozřejmostí jsou potom koncerty v místní synagoze.

Několikadenní letní festival si klade za cíl seznámit návštěvníky s unikátní památkou města Boskovice - s židovskou čtvrtí. Festival Boskovice měl původně napomoci jejímu zachování, v současné době je akce spíše příjemnou tradicí. Přesto se organizátorům podařilo mnohé, díky nim došlo ke zrekonstruování historické židovské čtvrti a synagogy, vyšlo také několik knih o historii oblasti.

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice se koná od 5. do 8. července.

 

Právě se děje

Další zprávy