Tata Bojs vydají Ležatou osmičku na vinylu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
27. 3. 2012 13:20
Vinylová Ležatá osmička vyjde v dubnu nebo květnu
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Tata Bojs vydají své zatím poslední album Ležatá osmička jako vinyl. Nahrávka, která vyjde v dubnu nebo květnu, bude oproti CD obohacena o originální grafické listy, které vznikly během natáčení.

"Pracoval jsem na písničce a zároveň jsem ji kreslil, takže vznikla takové série dvanácti abstraktních kreseb, z nichž se každá váže k jedné skladbě," řekl frontman kapely a výtvarník Milan Cais.

Vznikne limitovaná edice 360 kusů vinylů, u každého z nich bude jako příloha jeden z tuctu grafických listů. Potencionální kupci nebudou dopředu vědět, jakou kresbu uvnitř najdou. "Pokud by si chtěl někdo koupit vinyl s konkrétní vybranou kresbou ke své oblíbené písničce, může si na našich stránkách projít jednoduchou hru. Když uspěje, vybraný vinyl mu přijde poštou," podotkl Cais.

Vinylovou podobu Ležaté osmičky bude možné získat na stránkách Tata Bojs nebo zakoupit na jejich koncertech.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Na Ležaté osmičce se podle slov recenzenta Aktuálně.cz Karla Veselého kapele vrátila bývalý síla po několikaleté odmlce. Tata Bojs mimo jiné opřeli o vtipné citace desek z vlastní třiadvacetileté historie - například Biorytmů či Futuretra. Frenetické elektronické beaty ve skladbě Papírovka se vrací k okouzlení taneční scénou na Biorytmech, drtivý refrén Opakování jako kdyby vypadl z hitového Futuretra, jednoduché punkové riffy Hořké čokolády odkazuje k raným vypalovačkám ve stylu jejich raného šlágru Jaro.

Tata Bojs založili na sklonku 80. let na pražské Hanspaulce dávní kamarádi z mateřské školy Milan Cais a Mardoša. Na místě kytaristy se vystřídalo několik muzikantů, nyní s nimi vystupuje Vladimír Bár. Sestavu doplnil klávesista Jiří Hradil. K albu Ležatá osmička odjela loni kapela zatím své nejrozsáhlejší a nejvýpravněší turné.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy