Drákula a Saruman vydává metalovou desku Charlemagne

Kultura ČTK Kultura, ČTK
26. 5. 2013 17:43
Britský herec Christopher Lee oslaví albem 91. narozeniny
Christopher Lee se zastavil před pěti lety v Karlových Varech.
Christopher Lee se zastavil před pěti lety v Karlových Varech. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Londýn - Jednadevadesátiletý britský herec Christopher Lee, známý zejména jako představitel Drákuly, ale i čaroděje Sarumana z filmové trilogie Pán prstenů, se chystá vydat heavymetalové album. Jeho čtvrtá deska s názvem Charlemagne: The Omens of Death (Karel Veliký: Znamení smrti) vyjde v pondělí 27. května, tedy v den jeho 91. narozenin.

Foto: Aktuálně.cz

Lee, který během své dlouhé kariéry ztvárnil řadu temných postav od Drákuly přes Frankensteina až po zloducha z bondovky Muž se zlatou zbraní, udělá zřejmě podle britského listu radost pravověrným fanouškům heavymetalové hudby, ale také fantasy příběhů. Na obalu alba totiž vystupuje v roli středověkého krále s mečem v ruce a obklopeného plameny. V seznamu skladeb jsou pak písně s takovými názvy jako Masakr Sasů, Ďáblův advokát či Poslední oběť.

Herec není v hudbě nováčkem, už dříve také koketoval s heavy metalem: jeho předchozí deska Karel Veliký: Mečem a křížem ale byla symfonická. "První album Karla Velikého bylo metalové, jistě, ale zpíval jsem jaksi symfoničtěji. Teď podruhé, ve Znameních smrti, už je to stoprocentní heavy metal," řekl Lee.

Lee je jedním z řady herců, kteří se realizují také jako hudebníci. Známá je například zpěvácká kariéra americké herečky Jennifer Lopezové či herce Willa Smithe. Přízeň kritiků si získal i Leeho krajan, Hugh Laurie, který se proslavil jako představitel seriálového doktora House.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy