Další jihokorejský hit na Youtube? Parodie Bídníků

Kultura Reuters Kultura, Reuters
10. 2. 2013 18:27
Video Les Militaribles natočili jihokorejští branci
Video Les Militaribles má přes 1,5 milionu zhlédnutí
Video Les Militaribles má přes 1,5 milionu zhlédnutí | Foto: Aktuálně.cz

Soul - Z jihokorejské parodie na známý muzikál Bídníci (Les Misérables) se stává hit internetu. Les Militaribles natočilo 80 branců letectva s náklady kolem 900 dolarů. Během tří dní operní video už zhlédlo na Youtube přes 1,5 milionu diváků. Možná se tak bude jednat o další trhák, jakým se stal song Gangnam style rappera PSY.

V úvodní scéně vojáci odhazují lopatami sníh za zvuků hudby Claudea-Michela Schonberga, který napsal muzikál podle stejnojmenného románu Viktora Huga. Muži rytmicky ryjí lopatami a zpívají: "Dig down, dig down, raise your shovels high" a stěžují si, že zbývají ještě přes dva roky služby.

Foto: Aktuálně.cz

Jihokorejští muži musí v armádě sloužit minimálně 21 měsíců. Ve vzdušných silách je to ještě více. Video poukazuje na to, že jsou odtrženi od svých rodin a přátel. Nesmí dokonce používat ani chytré telefony.

Parodie vypráví příběh vězně jménem Jean Valjean, letce 24601, kterého navštíví přítelkyně Cosette. S tou však stráví pouze několik minut, protože stále musí pracovat. Dívka ho nakonec opustí, což kolegové komentují jako nevyhnutelný osud, jenž čeká každého vojáka.

Video obsahuje také parodie na písně of I Dreamed a Dream a Red and Black. Režisérem byl 25letý poručík Chung Da-hoon, který byl před odvodem studentem filmové školy. "Mysleli jsme, že získáme sympatie od všech Korejců, kteří mají syny a bratry. Nečekali jsme však, že budeme mít ohlas i v zahraničí", komentuje úspěch videa Chung.

Valjeana ztvárnil seržant, který studoval operní zpěv. Přísného Javerta zpíval voják, jenž má z operního zpěvu vysokoškolský titul. Video vzbudilo ohlas také u Russella Crowea - ten ve filmové verzi Bídníků, kterou režíroval Tom Hooper, hrál Javerta. Herec na Twitteru těm, kteří jej sledují, přeposlal odkaz na jihokorejskou parodii, čímž jí ještě zvýšil popularitu.

Jihokorejská armáda čítá na šest set tisíc vojáků a povolávací rozkaz každoročně dostanou tisíce mladíků.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 39 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy