Soundtrack k Bídníkům je v USA nejprodávanějším albem

Kultura Kultura
12. 1. 2013 10:18
Soundtrack k Hooperově muzikálu se prodává velmi dobře
Anne Hathaway
Anne Hathaway | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Soundtrack k filmu Bídníci, který podle slavného muzikálu Les Miserábles natočil Tom Hooper (Králova řeč), se stal nejprodávanějším albem podle severoamerického žebříčku Billboard 200.

Album vytlačilo na druhé místo desku od folk-rockové anglické skupiny Mumford & Sons z názvem Babel, která poskočila z osmého místa. Top tři uzavírá deska Red country zpěvačky Taylor Swift. Soundtracku k Bídníkům se prodalo 92 tisíc kusů za týden.

Známé písně ve filmovém muzikálu zpívají hollywoodské hvězdy jako Russell Crowe (Robin Hood), Anna Hathawayová (Temný rytíř povstal), Hugh Jackman (Ocelová pěst), Sacha Baron Cohen (Diktátor) nebo Helen Bonham Carterová (Temné stíny).

Hudba ze snímku Hunger Games byla posledním soundtrackem, který se do žebříčku dostal, a to v dubnu loňského roku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 32 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy