Soundtrack k Bídníkům je v USA nejprodávanějším albem

Kultura Kultura
12. 1. 2013 10:18
Soundtrack k Hooperově muzikálu se prodává velmi dobře
Anne Hathaway
Anne Hathaway | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Soundtrack k filmu Bídníci, který podle slavného muzikálu Les Miserábles natočil Tom Hooper (Králova řeč), se stal nejprodávanějším albem podle severoamerického žebříčku Billboard 200.

Album vytlačilo na druhé místo desku od folk-rockové anglické skupiny Mumford & Sons z názvem Babel, která poskočila z osmého místa. Top tři uzavírá deska Red country zpěvačky Taylor Swift. Soundtracku k Bídníkům se prodalo 92 tisíc kusů za týden.

Známé písně ve filmovém muzikálu zpívají hollywoodské hvězdy jako Russell Crowe (Robin Hood), Anna Hathawayová (Temný rytíř povstal), Hugh Jackman (Ocelová pěst), Sacha Baron Cohen (Diktátor) nebo Helen Bonham Carterová (Temné stíny).

Hudba ze snímku Hunger Games byla posledním soundtrackem, který se do žebříčku dostal, a to v dubnu loňského roku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 50 minutami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy