Coenové mají nový film. V traileru hraje Bob Dylan

Kultura Kultura
25. 1. 2013 14:37
Bratři Coenové natočili retro o folkaři se spoustou problémů
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Retro ze šedesátých let o hudebníkovi, který se potýká s mnoha neúspěchy. To je nejnovější režisérský počin bratrů Coenových s titulem Inside Llewyn Davis. V prvním traileru zazní i píseň Boba Dylana Farewell.

Snímek vznikl na základě knihy The Mayor Of MacDougal Street od Dava Van Ronka. Písničkář Llewyn Davis je smolař. Jeho hudba nikoho nezajímá, prochází řadou větších či menších katastrof a vše vyvrcholí tím, že přivede do jiného stavu manželku svého přítele. Nakonec se rozhodne pověsit svou kariéru na hřebík, s tím však přichází i dilema ohledně využití životních příležitostí a ztráty snů.

V hlavní roli se představí Oscar Isaac známý například z filmů Agora, Sucker Punch či Drive, který se loni objevil také v Bourneově odkazu. Po jeho boku bude Britka Carey Mulligan, s níž se Isaac potkal již ve výše zmíněném Drive, ve snímku hrají také Justin Timberlake a John Goodman.

Zajímavostí je, že Goodman spolupracuje s Coeny již pošesté - předtím si zahrál v Potížích s Arizonou, Barton Fink, Záskoku, Big Lebowski a Bratříčku, kde jsi?.

Zatím poslední snímek bratrů Coenových - western Opravdová kuráž - byl uveden v roce 2010. Oscara pak bratrům před pěti lety přinesla adaptace knihy Cormaca McCarthyho Tahle země není pro starý.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy