Ceny MTV ovládli Taylor Swift a Justin Bieber

Kultura ČTK Kultura, ČTK
12. 11. 2012 12:52
Rihanna neproměnila jedinou ze šesti nominací
Taylor Swift získala tři ceny MTV 2012
Taylor Swift získala tři ceny MTV 2012 | Foto: Reuters

Frankfurt - Americká zpěvačka Taylor Swift byla na slavnostním večeru Evropských hudebních cen (EMA) televizní stanice MTV vyhlášena nejlepší zpěvačkou. V mužské kategorii si cenu pro nejlepšího zpěváka v neděli už potřetí v řadě odnesl Justin Bieber, který stejně jako Swift zvítězil celkem ve třech kategoriích.

Ceny MTV 2012

Nejlepší zpěvačka: Taylor Swift
Nejlepší píseň: Carly Rae Jepsen - Call Me Maybe
Nejlepší zpěvák: Justin Bieber
Nejlepší koncert: Taylor Swift
Best Look: Taylor Swift
Global Icon: Whitney Houston
Nejlepší video: PSY Gangnam Style
Best Worldwide Act: Han Geng (Asia Pacific)
Biggest Fans: One Direction
Best World Stage: Justin Bieber
Největší vzestup: Carly Rae Jepsen
Best Alternative: Lana Del Rey
Best Electronic: David Guetta
Best Hip Hop: Nicki Minaj
Best New: One Direction
Best Pop: Justin Bieber
Best Rock: Linkin Park

Vyznamenání dvaadvacetileté Tylor Swift je do jisté míry překvapením, protože za největší favoritku byla považována barbadoská zpěvačka Rihanna, která obdržela šest nominací, tedy nejvíce ze všech. Nakonec ale Rihanna odešla s prázdnou. Cenu za nejlepší píseň si odnesla Kanaďanka Carly Rae Jepsenová za hit Call Me Maybe. Navíc získala trofej za nejstrmější vzestup.

Taylor Swift získala kromě ocenění za nejlepší zpěvačku také ceny za nejlepší živá představení a nejlepší vizuální image.

Na rozdíl od svých ženských kolegyň si osmnáctiletý Bieber pro ocenění do Frankfurtu nepřijel osobně, ale poděkoval pouze pomocí vzkazu přes video. Bieber byl rovněž oceněn za nejlepší jevištní provedení svých koncertů a dále byl prohlášen za nejlepšího popového interpreta.

Dvě ceny, pro nejlepší nováčky a nejlepší fanouškovskou obec, si z Frankfurtu odváží britsko-irská chlapecká skupina One Direction.

Nejlepším hiphopovým interpretem se stala Američanka Nicki Minaj, nejlepší rockovou kapelou pak Linkin Park. Další žánrová ocenění dostali Američanka Lana Del Rey coby nejlepší alternativní interpret a David Guetta v oblasti elektronické hudby.

Nejlepší videoklip (Gangnam Style) natočil jihokorejský rapper Psy. Číňan Han Geng si odnesl cenu za celosvětový počin. Globální ikonou byla už předem vyhlášena letos zesnulá Whitney Houstonová.

Vyhlašováním cen, o nichž rozhodovali v internetovém hlasováni fanoušci, provázela německá modelka a moderátorka Heidi Klum.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy