Linkin Park dobyli vrchol české hitparády. I přes Kluse

Kultura ČTK Kultura, ČTK
4. 7. 2012 10:20
Nové album Linkin Park je hned po vydání v čele české hitparády
Foto: Profimedia.cz

Praha - Nové album nu-metalové kapely Linkin Park s názvem Living Things se hned po vydání dostalo do čela české hudební hitparády. Dosud vedoucí Tomáš Klus s albem Racek je nyní druhý, na třetím místě je Václav Neckář s deskou Dobrý časy, který si oproti minulému týdnu také o jednu příčku pohoršil.

Do první desítky hudební hitparády pronikly ještě další dvě novinky. Na čtvrtém místě je slovenská zpěvačka Kristina se svým albem Na slnečnej strane sveta a devátou příčku obsadila skupina Olympic se svým pěti diskovým výběrovým albem 50, které vychází při příležitosti 50. výročí od založení skupiny.

Na páté místo ze třetího v minulém týdnu klesla nahrávka skupiny Buty nazvaná Duperele. Následuje ji Pavel Bobek s albem Kruhy, který si naopak oproti minulému týdnu o jednu příčku polepšil. Sedmá skončila další Klusova starší deska Hlavní uzávěr splínu, osmá je britská zpěvačka Adele s deskou 21 a desítku nejprodávanějších alb uzavírá nahrávka legendárního projektu Stromboli z roku 1987 obohacená o tři bonusy.

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů dostal ještě čtyři roky starý debut Tomáše Kluse Cesta do záhu(d)by, Aneta Langerová s CD a DVD záznamem svého turné s názvem Pár míst a skupina Walda Gang s deskou Svařák hop hej.

Ze zahraničních interpretů se do dvacátého místa umístila novinka americké punkrockové kapely The Offspring s názvem Days Go By, kanadský zpěvák Justin Bieber s albem Believe, Sting s výběrovou deskou Best Of 25 Years, kompilace Hot Summer Hits 2012, novinkové album Oceania skupiny Smashing Pumpkins, Norah Jonesová s nahrávkou Little Broken Hearts a společné studiové album Neila Younga a skupiny Crazy Horse s názvem Americana.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 55 minutami

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy