Bond, James Bond, vládce českých kin vydělal 11 milionů

Kultura Kultura
6. 11. 2012 8:30
Skyfall druhý týden vede žebříček návštěvnosti českých kin
Agent 007 s tváří Daniela Craiga
Agent 007 s tváří Daniela Craiga | Foto: Bontonfilm

Praha - Bondovka Skyfall je i druhý víkend v čele žebříčku návštěvnosti kin. Film si nenechalo ujít 75 344 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 11 milionů 172 tisíc korun.

Na druhém místě je premiérově nasazená animovaná Zvonilka: Tajemství křídel, kterou přes víkend zhlédlo 11 630 diváků.
Ze druhé na třetí pozici klesl Kozí příběh se sýrem s 11 875 diváky za víkend. Za ním je pak francouzský snímek Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva. Páté místo obsadil americký film Hotel Transylvánie, jehož celková návštěvnost přesáhla stotisícovou hranici.

Z domácí tvorby v první desítce dále skončil jako šestý snímek Jiřího Chlumského inspirovaný skutečnými událostmi, které se udály v sedmi poválečných dnech na Šumpersku roku 1945, nazvaný 7 dní hříchů, osmé je české drama Ve stínu, jež zhlédlo o víkendu 3 744 diváků. Po osmi týdnech na premiéře má snímek na kontě přes 150 tisíc prodaných vstupenek.

O 65 procent se propadla animovaná Doba ledová 4: Země v pohybu, která klesla z 10. na 12. místo. Přes víkend snímek zhlédlo 1465 diváků a po 19 týdnech v kinech celkem 611 tisíc diváků.

V žebříčku se dlouho drží i další animovaný snímek, a to Madagaskar 3. Film je na 15. místě s 1 312 diváky za víkend. Za 21 týdnů od premiéry ho vidělo přes 403 tisíc návštěvníků kin.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy