Bobby Womack zapomíná příjmení Albarn, má Alzheimera

Kultura Kultura
4. 1. 2013 8:29
Americký hudebník údajně zapomíná texty vlastních písní
Foto: Profimedia.cz

Praha - Osmašedesátiletý americký zpěvák, písničkář a hudebník Bobby Womack mediím sdělil, že zřejmě trpí Alzheimerovou chorobou. Jeho lékaři přišli s touto diagnózou, když jim popsal své výpadky paměti.

 „Zatím to není špatné, ale bude se to zhoršovat. Jak si nemůžu pamatovat písně, co jsem sám napsal? Je to frustrující… Nejtrapnější je, když mám uvést Damona (Albarna) a nemůžu si vzpomenout na jeho příjmení," řekl Womack v rozhovoru pro britské Radio 6.

V minulosti svého kolegu a spoluproducenta nahrávky The Bravest Man in the Universe označil například za Damona Osbourna nebo Damona Arsebarna. „Je to chlap, se kterým pracuju. Nikdy bych ho takhle nezesměšnil," prohlásil Womack.

Bobby Womack se narodil 4. března 1944 v Clevelandu. Od dětství se věnoval gospelové hudbě. V druhé polovině šedesátých let se osamostatnil a stal se známým ve světě rocku, soulu, jazzu a jejich subžánrů. V té samé době začal také užívat drogy, dle svých slov kvůli smrti malého syna, což ho později dohnalo na odvykací kliniku. Během kariéry vydal řadu studiových alb počínaje Fly Me to The Moon (1968) konče zmíněným The Bravest Man in the Universe (2012). Už minulý rok se pro něj nesl ve znamení těžkých zdravotních problémů - nejprve zápalu plic a následovně operace nádoru v tračníku v květnu. Navzdory nové diagnóze bude pokračovat v koncertech.         

Podívejte se na živé vystoupení Bobbyho Womacka s Lanou Del Rey a Damonem Albarnem.
Podívejte se na živé vystoupení Bobbyho Womacka s Lanou Del Rey a Damonem Albarnem. | Video: youtube.com

     

 

Právě se děje

před 59 minutami

Odplata za vyhoštění diplomatů: Rusko vypovědělo dva Němce

Rusko ve čtvrtek vypovědělo dva pracovníky německého velvyslanectví v zemi. Krok přišel krátce poté, co Berlín kvůli srpnové vraždě Gruzínce vyhostil dvojici ruských diplomatů. Oznámilo to ruské ministerstvo zahraničí, které oběma německým diplomatům dalo týden na odjezd. Berlín nad vyhoštěním svých diplomatů vyslovil politování.

Německo vypovězení ruských diplomatů zdůvodnilo nedostatečnou spoluprací ruské strany na vyšetřování vraždy, u které německá prokuratura prověřuje podezření, že činem mohly stát ruské nebo čečenské služby či státní instituce. Kreml podíl na vraždě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy