Jan Punčochář prozradil trik na ty nejkřehčí řízky. Připravte si starý chléb

Video Video
16. 9. 2021 15:48
Kuřecí nebo vepřový, s přílohou, na chlebu, u stolu nebo na cestách. Řízek je absolutní česká klasika. Jak tento pokrm povýšit na další úroveň? V krátkém videu odpovídá slavný český šéfkuchař Jan Punčochář.
Trik Jana Pučocháře: Jak s tvrdým chlebem připravit křehounké řízky. | Video: Blahoslav Baťa, Jakub Zuzánek

Nejen o vaření v době normalizace hovořil Jan Punčochář ve vzpomínkovém cyklu Husákovy děti. Pusťte si všechny díly kliknutím na tento odkaz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Senát na rozdíl od Sněmovny zpřístupní ve čtvrtek své sídlo veřejnosti

Při příležitosti státního svátku, který připomíná vznik samostatného československého státu v roce 1918, si lidé si budu moci prohlédnout Valdštejnský a Kolovratský palác v centru Prahy. Budou ale muset dodržovat protiepidemická opatření. Kancelář Senátu to uvedla na svém webu. Sněmovna na státní svátek 28. října zůstane uzavřena. Důvodem jsou podle informací tiskového odboru zejména pokračující oprava fasád sněmovních budov na Malostranském náměstí i nynější protikoronavirová opatření.

Sídlo Senátu bude otevřeno od 9:00 do 16:00. Ve Valdštejnském paláci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Rytířská síň, Audienční síň nebo Mytologická chodba. Podívat se budou moci také do jednacího sálu, kde dříve byly ustájeni koně vévody Albrechta z Valdštejna a kde nyní senátoři schvalují zákony. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Růžového a Zeleného salonku, kde zasedala prvorepubliková vláda.

Další zprávy