Havajský soud přikázal muži, aby za trest napsal stovku komplimentů o své bývalé přítelkyni

Magazín Magazín
6. 11. 2017 7:30
Pěkně vypečený trest si vymyslela havajská soudkyně na třicetiletého Američana, který slovně napadal svou bývalou přítelkyni. Za to, že během tří hodin ženu 144krát kontaktoval i přes ochranný zákaz, musí sepsat stejný počet komplimentů na její adresu. Zároveň dostal podmínku, pokutu a veřejně prospěšné práce.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Třicetiletý Američan Daren Young si příště zřejmě velmi dobře rozmyslí, jestli bude někomu nadávat. Havajská soudkyně Rhonda Loová mu totiž uložila, aby za nadávky své bývalé přítelkyni napsal 144 komplimentů, proč je skvělá. Young svým jednáním totiž porušil dříve uložený ochranný příkaz vůči ní. Proti rozsudku se ani neodvolal.

Soudkyně odsouzenému uložila, aby za každou sprosťárnu, kterou jí řekl do telefonu nebo napsal, sepsal jeden kompliment.

Kromě toho však třicetiletému muži uložila dvouletou podmínku, dvě stovky hodin veřejně prospěšných prací a pokutu ve výši 2400 dolarů, v přepočtu téměř 53 tisíc korun. Již před odsouzením pobýval Young 157 dní ve vězení, což mu bylo přiznáno k dobru.

144 volání a zpráv během tří hodin

Youngovi bylo již v únoru přikázáno, aby přestal svou někdejší přítelkyni kontaktovat. O dva měsíce později ji však během tří hodin kontaktoval prostřednictvím textových zpráv a volání celkem 144krát. Na základě tohoto incidentu zůstal půl roku ve vězení. "Doufám, že už nemáte telefon, a jestli máte, doufám, že už nemáte její číslo," řekla soudkyně.

Podobně neobvyklý trest udělili podle serveru Huffington Post dříve také soudci Michael Cicconetti z Ohia a Mike Peters z Texasu. Ohijský soudce nařídil dvěma devatenáctiletým vandalům, aby se prošli ulicemi městečka Faiport Harbor s oslem a nápisem "Promiňte za hloupý přestupek". Provinili se tím, že poničili sochu z betléma v římskokatolickém kostele na Štědrý den.

Texaský soudce Mike Peters zase poslal v roce 2014 na třicet dní do vězení ženu, který nechala vyhladovět dva koně. První tři dny vězení dostávala jenom chleba a vodu. Peters se nechal slyšet, že i tak dostávala víc než ti koně.

Video: Herečka Alena Doláková o hollywoodském skandálu

Nepřekvapilo mě, že se Harvey Weinstein ukázal být zákeřným predátorem, hodnotí skandál slavného producenta herečka Alena Doláková. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy