Nejlepší fotky krajiny a přírody: Čínská jaderná střelnice a japonské světlušky

Nejlepší fotky krajiny a přírody: Čínská jaderná střelnice a japonské světlušky
Mauro Battistelli (Itálie): Oranžová a šedá. Semifinalista v kategorii Krajina (Professional). Ukázka z širšího souboru snímků.
Songda Cai (Čína): Sen z oceánu. Semifinalista v kategorii Příroda (Professional). Ukázka z širšího souboru snímků.
Marko Dimitrijevic (Švýcarsko): Obr. Semifinalista v kategorii Příroda (Professional). Ukázka z širšího souboru snímků.
Masahiro Hiroike (Japonsko): Japonské světlušky himebotaru. Finalista v kategorii Příroda (Professional). Ukázka z širšího souboru snímků.
Foto: Sony World Photography Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
17. 2. 2020 6:30
Prestižní světová soutěž Sony World Photography Awards, přirovnávaná k fotografické obdobě filmových Oscarů, vyhlásila nominace v kategorii profesionálních fotografů. Nominované snímky postupně přineseme v několika fotogaleriích. V prvním díle seriálu si můžete prohlédnout nejlepší světové snímky krajin a přírody.

(1. díl seriálu) - Jedna z největších a nejrespektovanějších světových soutěží, která odráží nejnovější trendy ve fotografii, letos vstoupila do svého 13. ročníku. Porota letos hodnotila 345 tisíc snímků ve dvou základních kategoriích - Open a Professional. V prvně jmenované soutěží jednotlivé fotografie, ve druhé soubory. Obě kategorie se pak dělí na podkategorie jako je například krajina, portrét, zátiší a podobně.

Porota nyní vyhlásila semifinalisty a finalisty v kategorii Professional. Vítězové budou vyhlášeni v dubnu, během slavnostní ceremonie v Londýně.

Soutěž Sony World Photography Awards je určena všem fotografům, není vázána na značku fotoaparátu. Sony v ní figuruje jako generální sponzor. Je jakousi protiváhou World Press Photo, které se zaměřuje výhradně na fotožurnalistiku, zatímco Sony WPA dává výrazný prostor umělecké a kreativní fotografii.

 

Právě se děje

Další zprávy