Když se fandilo v autokině. Nejlepší sportovní fotky z Czech Press Photo 2020

Když se fandilo v autokině. Nejlepší sportovní fotky z Czech Press Photo 2020
Gabriel Kuchta (Deník N) - Fanoušci sledují zápas FC Viktoria Plzeň proti AC Sparta Praha v autokině v Plzni, 27. května 2020.
Barbora Reichová (ČOV) - Nezlomní olympionici. Série zachycující trénink a přípravu nejlepších českých sportovců během nouzového stavu způsobeného epidemií nemoci covid-19.
Barbora Reichová (ČOV) - Nezlomní olympionici. Série zachycující trénink a přípravu nejlepších českých sportovců během nouzového stavu způsobeného epidemií nemoci covid-19.
Richard Dömös - Sluneční hodiny. Noční fotka z Bratislavy u slunečních hodin zachycuje Michala Kovačoviče, jednoho z předních slovenských bikrosových jezdců.
Foto: Czech Press Photo
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
27. 11. 2020 6:01
Čeští olympionici trénující v karanténě na olympijské hry v Tokiu, které se nakonec neuskutečnily. Fotbaloví fanoušci sledující zápas v autokině místo toho, aby fandili z ochozů stadionu. Letošní rok sportu zrovna nepřál a odrážejí to i nominace na Czech Press Photo 2020 v kategorii Sport. Prohlédnout si je můžete ve čtvrtém díle seriálu.

Základní přehled nominací, který Aktuálně.cz přineslo ihned po jejich oznámení, si můžete projít v článku Kdo z nich vyhraje Czech Press Photo? Známe letošní nominace, vládne korona. Nominované fotosérie jsou tam představeny vždy dvěma ukázkami (v sérii bývá obvykle devět fotografií). V seriálu, jehož čtvrtý díl nyní přinášíme, si tyto soubory můžete postupně prohlédnout v plném počtu snímků tak, jak je jejich autoři do soutěže poslali.

V kategorii Sport byl nominován Gabriel Kuchta z Deníku N a jeho série Diváci sledují fotbal v autokině po obnovení nejvyšší fotbalové soutěže. Zachycuje fanoušky, kteří v plzeňském kině sledují zápas místní Viktorie Plzeň proti Spartě Praha.

Další nominovanou je Barbora Reichová (Český olympijský výbor) se souborem Nezlomní olympionici. Její snímky ukazují trénink a přípravu nejlepších českých sportovců během nouzového stavu - v době, kdy byla uzavřena všechna sportoviště.

Třetím nominovaným je Richard Dömös se samostatným snímkem Sluneční hodiny. Noční fotografie z Bratislavy zobrazuje Michala Kovačoviče, jednoho z předních slovenských bikrosových jezdců.

Mezinárodní porota hodnotila více než pět tisíc snímků od 288 autorů z Česka i Slovenska. Jednotlivé fotografie a fotoseriály se hodnotily dohromady (v některých dřívějších ročnících Czech Press Photo bývaly hodnoceny zvlášť).

Hlavní cena, tedy Fotografie roku, bude vyhlášena společně s výsledky v jednotlivých kategoriích na slavnostním ceremoniálu 2. prosince v Národním muzeu. Forma ceremoniálu bude upřesněna podle příslušných nařízení vlády. Následná výstava fotografií Czech Press Photo 2020 začne až následující rok v březnu v Národním muzeu a potrvá do října.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 7 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy