Když se fandilo v autokině. Nejlepší sportovní fotky z Czech Press Photo 2020

Když se fandilo v autokině. Nejlepší sportovní fotky z Czech Press Photo 2020
Gabriel Kuchta (Deník N) - Fanoušci sledují zápas FC Viktoria Plzeň proti AC Sparta Praha v autokině v Plzni, 27. května 2020.
Barbora Reichová (ČOV) - Nezlomní olympionici. Série zachycující trénink a přípravu nejlepších českých sportovců během nouzového stavu způsobeného epidemií nemoci covid-19.
Barbora Reichová (ČOV) - Nezlomní olympionici. Série zachycující trénink a přípravu nejlepších českých sportovců během nouzového stavu způsobeného epidemií nemoci covid-19.
Richard Dömös - Sluneční hodiny. Noční fotka z Bratislavy u slunečních hodin zachycuje Michala Kovačoviče, jednoho z předních slovenských bikrosových jezdců.
Foto: Czech Press Photo
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
27. 11. 2020 6:01
Čeští olympionici trénující v karanténě na olympijské hry v Tokiu, které se nakonec neuskutečnily. Fotbaloví fanoušci sledující zápas v autokině místo toho, aby fandili z ochozů stadionu. Letošní rok sportu zrovna nepřál a odrážejí to i nominace na Czech Press Photo 2020 v kategorii Sport. Prohlédnout si je můžete ve čtvrtém díle seriálu.

Základní přehled nominací, který Aktuálně.cz přineslo ihned po jejich oznámení, si můžete projít v článku Kdo z nich vyhraje Czech Press Photo? Známe letošní nominace, vládne korona. Nominované fotosérie jsou tam představeny vždy dvěma ukázkami (v sérii bývá obvykle devět fotografií). V seriálu, jehož čtvrtý díl nyní přinášíme, si tyto soubory můžete postupně prohlédnout v plném počtu snímků tak, jak je jejich autoři do soutěže poslali.

V kategorii Sport byl nominován Gabriel Kuchta z Deníku N a jeho série Diváci sledují fotbal v autokině po obnovení nejvyšší fotbalové soutěže. Zachycuje fanoušky, kteří v plzeňském kině sledují zápas místní Viktorie Plzeň proti Spartě Praha.

Další nominovanou je Barbora Reichová (Český olympijský výbor) se souborem Nezlomní olympionici. Její snímky ukazují trénink a přípravu nejlepších českých sportovců během nouzového stavu - v době, kdy byla uzavřena všechna sportoviště.

Třetím nominovaným je Richard Dömös se samostatným snímkem Sluneční hodiny. Noční fotografie z Bratislavy zobrazuje Michala Kovačoviče, jednoho z předních slovenských bikrosových jezdců.

Mezinárodní porota hodnotila více než pět tisíc snímků od 288 autorů z Česka i Slovenska. Jednotlivé fotografie a fotoseriály se hodnotily dohromady (v některých dřívějších ročnících Czech Press Photo bývaly hodnoceny zvlášť).

Hlavní cena, tedy Fotografie roku, bude vyhlášena společně s výsledky v jednotlivých kategoriích na slavnostním ceremoniálu 2. prosince v Národním muzeu. Forma ceremoniálu bude upřesněna podle příslušných nařízení vlády. Následná výstava fotografií Czech Press Photo 2020 začne až následující rok v březnu v Národním muzeu a potrvá do října.

 

Právě se děje

před 23 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy