Vylidněná Bratislava působí tísnivě. Je to síla, říká fotograf o prázdném městě

Vylidněná Bratislava působí tísnivě. Je to síla, říká fotograf o prázdném městě
Peter Korček fotí Bratislavu již 15 let, jak ale sám říká, podobnou situaci jako v čase omezení pohybu kvůli šíření koronaviru ještě nezažil.
Stejně jako v obchodních centrech.
Kromě Bratislavy se Korček několik let snaží dokumentovat také například vlakové stanice a čekárny. 
Tržiště bez obchodníků a zákazníků.
Foto: Peter Korček
Magazín dap Magazín, dap
1. 4. 2020 11:14
Na Slovensku trvá přes dva týdny nouzový stav a s ním spojený omezený pohyb lidí. Bratislava se tak stejně jako Praha podobá městu duchů. Slovenský fotograf Peter Korček zachytil bratislavská místa zející prázdnotou. Tam, kde dříve tepal život, dnes panuje ticho a klid, podívejte se.

"Mám rád město, když je prázdné, když je v něm ticho, ale tohle je úplně něco jiného. Teď jsou totiž prázdná i místa, která nebývají prázdná prakticky nikdy, a to je síla," řekl na adresu vylidněné Bratislavy slovenský fotograf Peter Korček, který slovenskou metropoli fotí již 15 let.

Slovenskému Denníku N řekl, že současná situace se na první pohled zdá jako ideální pro focení. "Ale ten pocit je velmi zvláštní. Nedá se úplně soustředit, někde v podvědomí je cítit riziko, ohrožení," vysvětlil.

Celou sérii zveřejňuje na Facebooku pod názvem Tiché město. 

Několikanásobný vítěz Slovak Press Photo pracuje na volné noze a je také pedagogem na Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Kromě Bratislavy se Korček několik let snaží dokumentovat také například vlakové stanice a čekárny. 

 

Právě se děje

Další zprávy