Kam v létě na dovolenou? Čechy láká Turecko i Řecko, rádi si připlatí i za exotiku

mdan mdan
1. 3. 2019 14:55
Zatímco pomalu dobíhají zimní dovolené na horách, spousta lidí už plánuje, co bude dělat v létě. Podle českých cestovních kanceláří jsou dle prodejů zájezdů na vzestupu turecké, řecké a španělské destinace. Čím dál více Čechů si ale i v létě hodlá dopřát luxusní dovolenou v Karibiku. Zde patří k oblíbeným místům Kuba či Dominikánská republika. Dobrodruzi se mohou vydat třeba do Jordánska. Podívejte se na oblíbené dovolenkové destinace a tipy, kam v létě vyrazit.
Přístav Alanya, Turecká riviéra
Přístav Alanya, Turecká riviéra | Foto: Shutterstock

Turecko

V žebříčku prodejnosti takzvaných first minute zájezdů zatím podle cestovních kanceláří vede Turecko. Včasné nákupy zájezdů jsou většinou doprovázeny výhodnějšími cenami nebo pobytem pro děti zdarma. 

"Češi čím dál více při výběru dovolené vyhledávají kvalitní servis a preferují služby all inclusive. Kvalita poskytovaných služeb v hotelových resortech v Turecku je velmi vysoká. Hotely neustále investují do renovací a rozšiřování nabídek areálů a to se tamním hoteliérům vyplácí. V létě 2018 jsme zaznamenali nárůst zájmu o turecká letoviska, a to o 56 procent," uvedla ředitelka portálu Dovolená.cz Eva Sedlmajerová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy