V pražském bistru dělají jeden z nejlepších burgerů v Evropě. Chválí ho i Američané

mdan mdan
20. 2. 2019 18:00
V Praze můžete ochutnat jeden z nejlepších burgerů v Evropě. Cestovatelský web Big 7 Travel nedávno zveřejnil průzkum, ze kterého vyplynulo, že vinohradské bistro Dish je třetí nejlepší burgrárnou v Evropské unii.
Burger z bistra Dish.
Burger z bistra Dish. | Foto: dish.cz

"Melou si své vlastní maso a dávají přednost jednoduchým kombinacím, postaveným na kvalitních ingrediencích," chválí si autoři článku na webu Big 7 Travel vinohradský podnik. 

Mezi padesátkou oceněných restaurací se zaměřením na tradičně americké jídlo se umístily také podniky v Londýně, Budapešti, Berlíně, Dublinu či Bratislavě. 

Hodnotilo se podle několika kritérií: podniky musely sídlit v zemích Evropské unie, hlasovali o nich experti vybraní webem a lidé na sociálních sítích. V potaz ale přišly také recenze. A právě podle nich si lidé pražské bistro v Římské ulici pochvalují. 

"Vynikající výběr burgerů i servis," napsal na TripAdvisoru jeden britský pár z Halifaxu.

Stejný názor má i americký turista z Chicaga: "Když cestuji, většinou si burgery nedávám, protože se tak ochuzuji o lokální delikatesy. Ale Dish se zkrátka musí mezi pražské delikatesy počítat. Četl jsem o něm recenze na několika místech," napsal. 

Vedení podniku si ocenění a doporučení váží. Pokud zvažujete, že do Dishe zavítáte, abyste zjistili, co na jejich burgeru je, doporučujeme rezervaci. Ceny začínají na 209 korunách za porci. 

Video: Podívejte se na tři nejlepší burgrárny v Praze

Kam se na burgera budete zaručeně vracet? Víme o třech místech | Video: Zdeněk Bašus
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy