V pražském bistru dělají jeden z nejlepších burgerů v Evropě. Chválí ho i Američané

mdan mdan
20. 2. 2019 18:00
V Praze můžete ochutnat jeden z nejlepších burgerů v Evropě. Cestovatelský web Big 7 Travel nedávno zveřejnil průzkum, ze kterého vyplynulo, že vinohradské bistro Dish je třetí nejlepší burgrárnou v Evropské unii.
Burger z bistra Dish.
Burger z bistra Dish. | Foto: dish.cz

"Melou si své vlastní maso a dávají přednost jednoduchým kombinacím, postaveným na kvalitních ingrediencích," chválí si autoři článku na webu Big 7 Travel vinohradský podnik. 

Mezi padesátkou oceněných restaurací se zaměřením na tradičně americké jídlo se umístily také podniky v Londýně, Budapešti, Berlíně, Dublinu či Bratislavě. 

Hodnotilo se podle několika kritérií: podniky musely sídlit v zemích Evropské unie, hlasovali o nich experti vybraní webem a lidé na sociálních sítích. V potaz ale přišly také recenze. A právě podle nich si lidé pražské bistro v Římské ulici pochvalují. 

"Vynikající výběr burgerů i servis," napsal na TripAdvisoru jeden britský pár z Halifaxu.

Stejný názor má i americký turista z Chicaga: "Když cestuji, většinou si burgery nedávám, protože se tak ochuzuji o lokální delikatesy. Ale Dish se zkrátka musí mezi pražské delikatesy počítat. Četl jsem o něm recenze na několika místech," napsal. 

Vedení podniku si ocenění a doporučení váží. Pokud zvažujete, že do Dishe zavítáte, abyste zjistili, co na jejich burgeru je, doporučujeme rezervaci. Ceny začínají na 209 korunách za porci. 

Video: Podívejte se na tři nejlepší burgrárny v Praze

Kam se na burgera budete zaručeně vracet? Víme o třech místech | Video: Zdeněk Bašus
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Část dálnice D3 Ševětín-Borek se otevře motoristům, řidiči se po ní projedou už odpoledne

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý zprovozní část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,7 kilometru. Řidiči by po ní měli poprvé projet kolem 15:00. Úsek staví firma Eurovia CS, náklady jsou zatím 1,27 miliardy Kč bez DPH, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Otevření se zúčastní i ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Část Ševětín-Borek chtěl stát původně dokončit v březnu 2020. "Stavba není hotová, ale podle norem a zákonů unese bezpečný provoz, proto nebudeme čekat (se zprovozněním) na dokončení. Máme řidiče rádi, jakmile to jde, stavby zprovozňujeme," uvedl Rýdl.

Na úseku, který se staví od března 2017, vyvlastnil stát asi deset pozemků. V září tam silničáři zprovoznili 50 metrů dlouhou část, jejíž dostavbu blokovala žaloba majitele pozemku proti vyvlastnění, kterou soud zamítl v květnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy