V pražském bistru dělají jeden z nejlepších burgerů v Evropě. Chválí ho i Američané

mdan mdan
20. 2. 2019 18:00
V Praze můžete ochutnat jeden z nejlepších burgerů v Evropě. Cestovatelský web Big 7 Travel nedávno zveřejnil průzkum, ze kterého vyplynulo, že vinohradské bistro Dish je třetí nejlepší burgrárnou v Evropské unii.
Burger z bistra Dish.
Burger z bistra Dish. | Foto: dish.cz

"Melou si své vlastní maso a dávají přednost jednoduchým kombinacím, postaveným na kvalitních ingrediencích," chválí si autoři článku na webu Big 7 Travel vinohradský podnik. 

Mezi padesátkou oceněných restaurací se zaměřením na tradičně americké jídlo se umístily také podniky v Londýně, Budapešti, Berlíně, Dublinu či Bratislavě. 

Hodnotilo se podle několika kritérií: podniky musely sídlit v zemích Evropské unie, hlasovali o nich experti vybraní webem a lidé na sociálních sítích. V potaz ale přišly také recenze. A právě podle nich si lidé pražské bistro v Římské ulici pochvalují. 

"Vynikající výběr burgerů i servis," napsal na TripAdvisoru jeden britský pár z Halifaxu.

Stejný názor má i americký turista z Chicaga: "Když cestuji, většinou si burgery nedávám, protože se tak ochuzuji o lokální delikatesy. Ale Dish se zkrátka musí mezi pražské delikatesy počítat. Četl jsem o něm recenze na několika místech," napsal. 

Vedení podniku si ocenění a doporučení váží. Pokud zvažujete, že do Dishe zavítáte, abyste zjistili, co na jejich burgeru je, doporučujeme rezervaci. Ceny začínají na 209 korunách za porci. 

Video: Podívejte se na tři nejlepší burgrárny v Praze

Kam se na burgera budete zaručeně vracet? Víme o třech místech | Video: Zdeněk Bašus
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy