V pražském bistru dělají jeden z nejlepších burgerů v Evropě. Chválí ho i Američané

mdan mdan
20. 2. 2019 18:00
V Praze můžete ochutnat jeden z nejlepších burgerů v Evropě. Cestovatelský web Big 7 Travel nedávno zveřejnil průzkum, ze kterého vyplynulo, že vinohradské bistro Dish je třetí nejlepší burgrárnou v Evropské unii.
Burger z bistra Dish.
Burger z bistra Dish. | Foto: dish.cz

"Melou si své vlastní maso a dávají přednost jednoduchým kombinacím, postaveným na kvalitních ingrediencích," chválí si autoři článku na webu Big 7 Travel vinohradský podnik. 

Mezi padesátkou oceněných restaurací se zaměřením na tradičně americké jídlo se umístily také podniky v Londýně, Budapešti, Berlíně, Dublinu či Bratislavě. 

Hodnotilo se podle několika kritérií: podniky musely sídlit v zemích Evropské unie, hlasovali o nich experti vybraní webem a lidé na sociálních sítích. V potaz ale přišly také recenze. A právě podle nich si lidé pražské bistro v Římské ulici pochvalují. 

"Vynikající výběr burgerů i servis," napsal na TripAdvisoru jeden britský pár z Halifaxu.

Stejný názor má i americký turista z Chicaga: "Když cestuji, většinou si burgery nedávám, protože se tak ochuzuji o lokální delikatesy. Ale Dish se zkrátka musí mezi pražské delikatesy počítat. Četl jsem o něm recenze na několika místech," napsal. 

Vedení podniku si ocenění a doporučení váží. Pokud zvažujete, že do Dishe zavítáte, abyste zjistili, co na jejich burgeru je, doporučujeme rezervaci. Ceny začínají na 209 korunách za porci. 

Video: Podívejte se na tři nejlepší burgrárny v Praze

Kam se na burgera budete zaručeně vracet? Víme o třech místech | Video: Zdeněk Bašus
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy