Jak koupit nejlevnější letenky? Tady jsou rady, jak ušetřit a na co si dát pozor

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
17. 10. 2018 6:17
Zeptali jsme se pěti nejznámějších českých prodejců levných letenek na to, kdy a jak sehnat nejlevnější letenku i na co si při nákupu dát pozor. Shodují se, že nejlevnější letenky lze koupit zhruba tři měsíce před odletem. V případě, že se cestovatelé rozhodnou letět s nízkonákladovou aerolinkou, najdou nejvýhodnější lístky i půl roku dopředu. Přečtěte si další rady, jak ušetřit.
Foto: Lukáš Bíba

Kde letenky shánět

Doba, kdy bylo potřeba hodiny vyhledávat na stránkách jednotlivých leteckých společností, je dávno pryč. V Česku existuje hned několik serverů, které hlídají nejvýhodnější nabídky - a ty pak zveřejňují na svém webu i sociálních sítích.

"Nastavte si u nich notifikace přes mobilní aplikaci nebo e-mail a počkejte třeba několik týdnů, než se objeví akce podle vašich představ. Pokud nejste vyloženě letenkový fajnšmekr, nic levnějšího stejně pravděpodobně nenajdete a ušetříte si tím hodiny času strávené hledáním. Počítejte s tím, že ty nejlepší nabídky bývají často vyprodané řádově během hodin a někdy i minut, takže klíčovou roli hraje i rychlost rozhodování," radí Jiří Spolek ze Zaleťsi.

Letuška.cz také například provozuje přehledovou stránku mapaletenek.cz. Česká firma Kiwi.com zase na jaře spustila funkci Nomad, která hledá varianty cest mezi více destinacemi za nejvýhodnějších podmínek. "Zákazník si zvolí třeba pět různých destinací v rámci nějaké oblasti, řekněme v jihovýchodní Asii, a procestuje je v takovém pořadí, v jakém je to nejvýhodnější," popisuje Tereza Lišková z Kiwi.com.  

 

Právě se děje

Další zprávy