Jak koupit nejlevnější letenky? Tady jsou rady, jak ušetřit a na co si dát pozor

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
17. 10. 2018 6:17
Zeptali jsme se pěti nejznámějších českých prodejců levných letenek na to, kdy a jak sehnat nejlevnější letenku i na co si při nákupu dát pozor. Shodují se, že nejlevnější letenky lze koupit zhruba tři měsíce před odletem. V případě, že se cestovatelé rozhodnou letět s nízkonákladovou aerolinkou, najdou nejvýhodnější lístky i půl roku dopředu. Přečtěte si další rady, jak ušetřit.
Zamilovaná dvojice na letišti, ilustrační foto
Zamilovaná dvojice na letišti, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Jak poznat, že jde skutečně o nejvýhodnější nabídku

"Letenky jsou věčný boj. Letecké společnosti se předhánějí, kdo o kolik zlevní, nelze tedy říci, že již nebude žádná levnější," přiznává Jan Marek ze společnosti Letuška.cz. 

Jiří Spolek ze Zaleťsi.cz radí, aby si kupující srovnali přehled posledních akcí do požadované destinace se současnou cenou. "Pokud jste s cenou subjektivně spokojeni, letenku si kupte ideálně hned. Přílišné vyčkávání a spekulování, zda to náhodou nepůjde ještě levněji, většinou vede jen k tomu, že se nakonec pořádně prohnete," dodává. 

A jaké cenové rozpětí je podle lovců levných letenek běžné? New York mimo nejžádanější termíny mezi 8 a 11 tisíci, Londýn od 500 do 1500 korun a například Bangkok od 11 do 13 tisíc za zpáteční letenku. Jan Pavelka, který stojí za Honzovými letenkami ale upozorňuje na to, že například přímou letenku na řecké ostrovy Češi nepořídí pod pět tisíc korun, z letišť z okolních států se ale dá letět levněji. 

 

Právě se děje

před 26 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy