Manželce Johnnyho Deppa hrozí deset let vězení. Soud kvůli pašování psů proběhne na jaře 2016

jaz
16. 12. 2015 12:00
Kauza dvou amerických hvězd, které dovezly do Austrálie nelegálně své dva domácí mazlíčky má pokračování. Soud s herečkou Amber Heard byl stanoven na duben příštího roku, a přestože obviněná prohlašuje, že je nevinná, hodlá se přelíčení účastnit osobně. V nejlepším případě manželce Johnnyho Deppa hrozí vysoká pokuta v řádech několika milionů korun, v tom horším až deset let vězení.
Amber Heard a Johnny Depp
Amber Heard a Johnny Depp | Foto: Reuters

Canberra – Herečka Amber Heard bude v příštím roce čelit australským soudům za pašování svých dvou psů Pistol a Boo, které letos v dubnu přivezla do země soukromým letadlem bez potřebných povolení. Utajením psů se následně vyhnula povinné karanténě. Úřady tehdy herečku na její prohřešek upozornily a hrozily utracením psů. Celá kauza dospěla do bodu, kdy ministerstvo zemědělství podalo na Amber žalobu. Informoval o tom server Mashable.

"Myslím, že každý se snaží užít si svých patnáct minut slávy, včetně některých vládních úředníků," reagovala na kauzu herečka pro Australia´s Channel Seven, čímž si proti sobě popudila řadu lidí. Ministr zemědělství Barnaby Joyce prohlásil, že australské zákony platí pro všechny a není možné dělat výjimky jen proto, že se jedná o hollywoodské celebrity.

Ministr tehdy navíc dvojici herců pohrozil, že pokud psi ze země okamžitě neodvezou, bude muset přistoupit k radikálnějším opatřením a psy utratit. Po obdržení obvinění v červenci letošního roku, začala herečka mluvit již mírněji a prohlásila, že rozhodnutí úřadů respektuje, ale cítí se nevinná.

"Mé rozhodnutí bránit se proti těmto obviněním, jak bude zřejmé během příslušného soudního přelíčení, není plánované zlehčování významu australských zákonů," řekla Amber ve svém prohlášení. Na zasedání soudu, které má proběhnout 18. dubna příštího roku se chystá osobně přiletět.

Austrálie má velmi přísná opatření týkající se dovozu zvířat do země. Každý majitel musí mít nejprve potřebná povolení, a poté absolvovat desetidenní karanténu, aby se zamezilo případnému šíření vztekliny. Tomu všemu se ovšem herečka vyhnula. Do Austrálie přiletěla soukromým letadlem na natáčení posledního dílu Pirátů z Karibiku, kde hraje právě její manžel Johnny Depp.

Během celní kontroly schovala psy na palubě letadla a nikdo by o Pistol a Boo nevěděl, kdyby se s nimi nepochlubil psí salón, kam oba jorkšíry vzal sám Johnny Depp. Amber se následně měla prokazovat také falešnými dokumenty, které dokládaly, že psi karanténu absolvovali.

Během procesu by měl být Johnny Depp jedním z dvanácti svědků a poskytnout tak během soudu výpověď. Pokud bude jeho manželka usvědčena z činů, ze kterých je obviněna, hrozí ji pokuta kolem 100 tisíc dolarů (cca 2,5 milionu korun) a odnětí svobody s horní hranicí deseti let.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Sdruženář Pažout je po skoku na MS devátý, vede Jamamoto

Sdruženář Ondřej Pažout je devátý po skokanské části závodu na středním můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu. Do desetikilometrové běžecké části, která odstartuje v 16:00, vyrazí s odstupem 41 sekund za vedoucím Rjotou Jamamotem z Japonska. Favorizovaný Nor Jarl Magnus Riiber vyběhne za obhajobou titulu na trať z třetího místa a ztrátou 22 sekund na lídra.

Juniorský mistr světa z roku 2018 Pažout skočil 103 metrů a ve dvaadvaceti letech se dlouho vyhříval v křesle pro vedoucího závodníka. V elitní desítce po skoku je na MS jako první Čech od šampionátu v Liberci před 12 lety. Aleš Vodšeďálek tehdy na středním můstku překvapil osmým nejlepším skokem, ale v běhu klesl na 37. místo.

Z dalších českých reprezentantů skočil Tomáš Portyk 94,5 metru a před během je třicátý s dvouminutovou ztrátou. Jan Vytrval zvládl o půl metru méně a do stopy se vydá o dvě místa a sedm sekund za Portykem.

před 17 minutami

Huawei chce vyrábět elektromobily, první modely může představit už letos

Čínská technologická společnost Huawei Technologies plánuje výrobu elektromobilů pod svou vlastní značkou. Některé modely by mohla představit už v letošním roce, uvedla v pátek s odvoláním na informované zdroje agentura Reuters. Firma už podle zdrojů jedná se státní společností Changan Automobile a dalšími automobilkami o využití jejich továren pro výrobu svých elektromobilů. Huawei je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, kvůli sankcím ze strany Spojených států ale v poslední době expanduje do nových odvětví.

Zdroj: ČTK
Další zprávy