Manželce Johnnyho Deppa hrozí deset let vězení. Soud kvůli pašování psů proběhne na jaře 2016

jaz
16. 12. 2015 12:00
Kauza dvou amerických hvězd, které dovezly do Austrálie nelegálně své dva domácí mazlíčky má pokračování. Soud s herečkou Amber Heard byl stanoven na duben příštího roku, a přestože obviněná prohlašuje, že je nevinná, hodlá se přelíčení účastnit osobně. V nejlepším případě manželce Johnnyho Deppa hrozí vysoká pokuta v řádech několika milionů korun, v tom horším až deset let vězení.
Amber Heard a Johnny Depp
Amber Heard a Johnny Depp | Foto: Reuters

Canberra – Herečka Amber Heard bude v příštím roce čelit australským soudům za pašování svých dvou psů Pistol a Boo, které letos v dubnu přivezla do země soukromým letadlem bez potřebných povolení. Utajením psů se následně vyhnula povinné karanténě. Úřady tehdy herečku na její prohřešek upozornily a hrozily utracením psů. Celá kauza dospěla do bodu, kdy ministerstvo zemědělství podalo na Amber žalobu. Informoval o tom server Mashable.

"Myslím, že každý se snaží užít si svých patnáct minut slávy, včetně některých vládních úředníků," reagovala na kauzu herečka pro Australia´s Channel Seven, čímž si proti sobě popudila řadu lidí. Ministr zemědělství Barnaby Joyce prohlásil, že australské zákony platí pro všechny a není možné dělat výjimky jen proto, že se jedná o hollywoodské celebrity.

Ministr tehdy navíc dvojici herců pohrozil, že pokud psi ze země okamžitě neodvezou, bude muset přistoupit k radikálnějším opatřením a psy utratit. Po obdržení obvinění v červenci letošního roku, začala herečka mluvit již mírněji a prohlásila, že rozhodnutí úřadů respektuje, ale cítí se nevinná.

"Mé rozhodnutí bránit se proti těmto obviněním, jak bude zřejmé během příslušného soudního přelíčení, není plánované zlehčování významu australských zákonů," řekla Amber ve svém prohlášení. Na zasedání soudu, které má proběhnout 18. dubna příštího roku se chystá osobně přiletět.

Austrálie má velmi přísná opatření týkající se dovozu zvířat do země. Každý majitel musí mít nejprve potřebná povolení, a poté absolvovat desetidenní karanténu, aby se zamezilo případnému šíření vztekliny. Tomu všemu se ovšem herečka vyhnula. Do Austrálie přiletěla soukromým letadlem na natáčení posledního dílu Pirátů z Karibiku, kde hraje právě její manžel Johnny Depp.

Během celní kontroly schovala psy na palubě letadla a nikdo by o Pistol a Boo nevěděl, kdyby se s nimi nepochlubil psí salón, kam oba jorkšíry vzal sám Johnny Depp. Amber se následně měla prokazovat také falešnými dokumenty, které dokládaly, že psi karanténu absolvovali.

Během procesu by měl být Johnny Depp jedním z dvanácti svědků a poskytnout tak během soudu výpověď. Pokud bude jeho manželka usvědčena z činů, ze kterých je obviněna, hrozí ji pokuta kolem 100 tisíc dolarů (cca 2,5 milionu korun) a odnětí svobody s horní hranicí deseti let.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy