Majitel Playboye prodává luxusní sídlo za pět miliard. Bydlet v něm zůstane ale až do smrti

Petra Jansová Petra Jansová
13. 1. 2016 6:00
Sídlo majitele časopisu Playboy Hugha Hefnera je na prodej za zhruba pět miliard korun. Podmínkou prodeje je, že v něm jeho majitel zůstane až do smrti. „Playboy Mansion se stalo nejenom Hughovým domovem, ale i pracovištěm. Až do jeho smrti se na tom nic nezmění,“ uvedl generální ředitel Hefnerovy firmy. Podle odborníků může prodej v současnosti nejdražší nemovitosti ve Spojených státech kromě podnájemníka zkomplikovat i rozlehlost sídla.
Mansion Playboy
Mansion Playboy | Foto: Profimedia.cz

Los Angeles - Rezidence známá jako Playboy Mansion zakladatele pánského časopisu Playboy Hugha Hefnera je na prodej za 200 milionů dolarů (v přepočtu pět miliard korun).  

Případný zájemce v ceně nejdražší nemovitosti, jakou americké realitní kanceláře momentálně nabízejí, získá i slavného podnájemníka. Současný majitel v ní totiž zůstane bydlet až do smrti. Informoval o tom web magazínu Forbes.

Velkoryse pojaté sídlo pořídila společnost Playboy Enterprises v roce 1971 za jeden milion dolarů. Od té doby ho Hefner obývá a podle generálního ředitele jeho společnosti Scotta Flanderse tomu tak bude i po prodeji.

„Playboy Mansion se stalo nejenom Hughovým domovem, ale i pracovištěm. Až do jeho smrti se na tom nic nezmění,“ prohlásil Scott Flanders.

Sídlo se nachází v lukrativní losangeleské lokalitě Holmby Hills, která spolu se čtvrtí Bel Air a Beverly Hills patří mezi nejluxusnější místa k bydlení. Rezidence Mainson Playboy se rozprostírá na pozemku o ploše 25 tisíc akrů. Kromě hlavní budovy s devětadvaceti pokoji, kinosálem, divadlem a vinným sklípkem nabízí i dům pro hosty nebo bazén s jeskyní. Právě ta bývá nejčastěji spojována s bujarými večírky.

Maison Playboy je rovněž jedním z mála domů v Los Angeles, který disponuje licencí na provozování zoo a hřbitova pro zvířata.

Tajné chodby do domů hollywoodských celebrit

Sídlo bývá často spojováno s bouřlivými večírky pro uzavřenou společnost osobností světového showbyznysu. Společnosti krásných žen z titulek Playboye si měl kdysi užívat i John Lennon.

Loni zveřejněné plány rovněž spekulují o existenci tajných chodeb vedoucích přímo do domů hollywoodských celebrit, jako je Jack Nicholson nebo Kirk Douglas.

Slavný majitel, luxusní lokalita a velkorysé pojetí ale budou podle Forbesu prodej spíše komplikovat než ulehčovat.

Pověsti kvalitního domu nepřidávají ani prohlášení žen, které ho měly možnost obývat. Popisují ho jako neútulný skanzen a majitele jako nepohodlného podnájemníka. Modelka Carla Howe uvedla, že Hefner z domu téměř nevychází a naprosto odmítá v něm cokoliv měnit nebo rekonstruovat. Jako dům zapáchající močí a ztuchlinou popsala Playboy Mansoin i Izabella St. James ve své knize Bunny Tales.

Přesto je v současnosti sídlo nejdražší nemovitostí nabízenou v USA, překonala i nabídku na prodej domu miliardáře Jeffa Greena v Los Ageles. Ten se původně prodával za 195 milionů dolarů, kvůli nezájmu ale jeho cena klesla o 46 milionů. 

Nejde jenom o to, že tam jsou nahé fotky, jsou tam v první řadě krásné fotky, u žen vzbuzují závist a u mužů fantazii, říká Vlado Olexa. Odmítá, že by mužská populace v Česku byla machistická. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy