Majitel Playboye prodává luxusní sídlo za pět miliard. Bydlet v něm zůstane ale až do smrti

Petra Jansová Petra Jansová
13. 1. 2016 6:00
Sídlo majitele časopisu Playboy Hugha Hefnera je na prodej za zhruba pět miliard korun. Podmínkou prodeje je, že v něm jeho majitel zůstane až do smrti. „Playboy Mansion se stalo nejenom Hughovým domovem, ale i pracovištěm. Až do jeho smrti se na tom nic nezmění,“ uvedl generální ředitel Hefnerovy firmy. Podle odborníků může prodej v současnosti nejdražší nemovitosti ve Spojených státech kromě podnájemníka zkomplikovat i rozlehlost sídla.
Mansion Playboy
Mansion Playboy | Foto: Profimedia.cz

Los Angeles - Rezidence známá jako Playboy Mansion zakladatele pánského časopisu Playboy Hugha Hefnera je na prodej za 200 milionů dolarů (v přepočtu pět miliard korun).  

Případný zájemce v ceně nejdražší nemovitosti, jakou americké realitní kanceláře momentálně nabízejí, získá i slavného podnájemníka. Současný majitel v ní totiž zůstane bydlet až do smrti. Informoval o tom web magazínu Forbes.

Velkoryse pojaté sídlo pořídila společnost Playboy Enterprises v roce 1971 za jeden milion dolarů. Od té doby ho Hefner obývá a podle generálního ředitele jeho společnosti Scotta Flanderse tomu tak bude i po prodeji.

„Playboy Mansion se stalo nejenom Hughovým domovem, ale i pracovištěm. Až do jeho smrti se na tom nic nezmění,“ prohlásil Scott Flanders.

Sídlo se nachází v lukrativní losangeleské lokalitě Holmby Hills, která spolu se čtvrtí Bel Air a Beverly Hills patří mezi nejluxusnější místa k bydlení. Rezidence Mainson Playboy se rozprostírá na pozemku o ploše 25 tisíc akrů. Kromě hlavní budovy s devětadvaceti pokoji, kinosálem, divadlem a vinným sklípkem nabízí i dům pro hosty nebo bazén s jeskyní. Právě ta bývá nejčastěji spojována s bujarými večírky.

Maison Playboy je rovněž jedním z mála domů v Los Angeles, který disponuje licencí na provozování zoo a hřbitova pro zvířata.

Tajné chodby do domů hollywoodských celebrit

Sídlo bývá často spojováno s bouřlivými večírky pro uzavřenou společnost osobností světového showbyznysu. Společnosti krásných žen z titulek Playboye si měl kdysi užívat i John Lennon.

Loni zveřejněné plány rovněž spekulují o existenci tajných chodeb vedoucích přímo do domů hollywoodských celebrit, jako je Jack Nicholson nebo Kirk Douglas.

Slavný majitel, luxusní lokalita a velkorysé pojetí ale budou podle Forbesu prodej spíše komplikovat než ulehčovat.

Pověsti kvalitního domu nepřidávají ani prohlášení žen, které ho měly možnost obývat. Popisují ho jako neútulný skanzen a majitele jako nepohodlného podnájemníka. Modelka Carla Howe uvedla, že Hefner z domu téměř nevychází a naprosto odmítá v něm cokoliv měnit nebo rekonstruovat. Jako dům zapáchající močí a ztuchlinou popsala Playboy Mansoin i Izabella St. James ve své knize Bunny Tales.

Přesto je v současnosti sídlo nejdražší nemovitostí nabízenou v USA, překonala i nabídku na prodej domu miliardáře Jeffa Greena v Los Ageles. Ten se původně prodával za 195 milionů dolarů, kvůli nezájmu ale jeho cena klesla o 46 milionů. 

Nejde jenom o to, že tam jsou nahé fotky, jsou tam v první řadě krásné fotky, u žen vzbuzují závist a u mužů fantazii, říká Vlado Olexa. Odmítá, že by mužská populace v Česku byla machistická. | Video: Daniela Drtinová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Hokejisté začnou olympijský turnaj v Pekingu 9. února proti Dánsku

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Rusku. Program dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Petrohradu, jehož součástí bude v sobotu i volba nového prezidenta. Mezi pěti kandidáty na nástupce Reného Fasela je také český zástupce Petr Bříza.

Duel českých hokejistů s Dánskem bude druhým v pořadí turnaje. Předcházet mu bude v National Indoor Stadium v Pekingu od 9:40 souboj Ruska se Švýcarskem. O den později se odehrají první duely skupiny C Švédsko - Lotyšsko (5:10 SEČ) a Finsko - Slovensko (9:40) a program uzavře ve 14:10 SEČ vystoupení domácí Číny proti Spojeným státům americkým také v National Indoor Stadium pro 18.000 fanoušků. Kanadu také v "áčku" čeká první zápas ve stejný čas ve Wukesong Sport Centre s kapacitou ještě o tisíc míst vyšší.

Základní skupiny skončí 13. února a po dnu volna budou v úterý 15. února následovat kvalifikační zápasy předkola play off. Již den poté přijde na řadu čtvrtfinále, do něhož postoupí přímo vítězové skupin, nejlepší celek z druhých míst a lepší celky z předkola. Po dalším dni volna se uskuteční semifinále. O bronz se bude hrát v sobotu 19. února od 14:10. Nový olympijský vítěz bude znám v neděli 20. února, finále se odehraje od 5:10 SEČ.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy