Majitel Playboye prodává luxusní sídlo za pět miliard. Bydlet v něm zůstane ale až do smrti

Petra Jansová Petra Jansová
13. 1. 2016 6:00
Sídlo majitele časopisu Playboy Hugha Hefnera je na prodej za zhruba pět miliard korun. Podmínkou prodeje je, že v něm jeho majitel zůstane až do smrti. „Playboy Mansion se stalo nejenom Hughovým domovem, ale i pracovištěm. Až do jeho smrti se na tom nic nezmění,“ uvedl generální ředitel Hefnerovy firmy. Podle odborníků může prodej v současnosti nejdražší nemovitosti ve Spojených státech kromě podnájemníka zkomplikovat i rozlehlost sídla.
Mansion Playboy
Mansion Playboy | Foto: Profimedia.cz

Los Angeles - Rezidence známá jako Playboy Mansion zakladatele pánského časopisu Playboy Hugha Hefnera je na prodej za 200 milionů dolarů (v přepočtu pět miliard korun).  

Případný zájemce v ceně nejdražší nemovitosti, jakou americké realitní kanceláře momentálně nabízejí, získá i slavného podnájemníka. Současný majitel v ní totiž zůstane bydlet až do smrti. Informoval o tom web magazínu Forbes.

Velkoryse pojaté sídlo pořídila společnost Playboy Enterprises v roce 1971 za jeden milion dolarů. Od té doby ho Hefner obývá a podle generálního ředitele jeho společnosti Scotta Flanderse tomu tak bude i po prodeji.

„Playboy Mansion se stalo nejenom Hughovým domovem, ale i pracovištěm. Až do jeho smrti se na tom nic nezmění,“ prohlásil Scott Flanders.

Sídlo se nachází v lukrativní losangeleské lokalitě Holmby Hills, která spolu se čtvrtí Bel Air a Beverly Hills patří mezi nejluxusnější místa k bydlení. Rezidence Mainson Playboy se rozprostírá na pozemku o ploše 25 tisíc akrů. Kromě hlavní budovy s devětadvaceti pokoji, kinosálem, divadlem a vinným sklípkem nabízí i dům pro hosty nebo bazén s jeskyní. Právě ta bývá nejčastěji spojována s bujarými večírky.

Maison Playboy je rovněž jedním z mála domů v Los Angeles, který disponuje licencí na provozování zoo a hřbitova pro zvířata.

Tajné chodby do domů hollywoodských celebrit

Sídlo bývá často spojováno s bouřlivými večírky pro uzavřenou společnost osobností světového showbyznysu. Společnosti krásných žen z titulek Playboye si měl kdysi užívat i John Lennon.

Loni zveřejněné plány rovněž spekulují o existenci tajných chodeb vedoucích přímo do domů hollywoodských celebrit, jako je Jack Nicholson nebo Kirk Douglas.

Slavný majitel, luxusní lokalita a velkorysé pojetí ale budou podle Forbesu prodej spíše komplikovat než ulehčovat.

Pověsti kvalitního domu nepřidávají ani prohlášení žen, které ho měly možnost obývat. Popisují ho jako neútulný skanzen a majitele jako nepohodlného podnájemníka. Modelka Carla Howe uvedla, že Hefner z domu téměř nevychází a naprosto odmítá v něm cokoliv měnit nebo rekonstruovat. Jako dům zapáchající močí a ztuchlinou popsala Playboy Mansoin i Izabella St. James ve své knize Bunny Tales.

Přesto je v současnosti sídlo nejdražší nemovitostí nabízenou v USA, překonala i nabídku na prodej domu miliardáře Jeffa Greena v Los Ageles. Ten se původně prodával za 195 milionů dolarů, kvůli nezájmu ale jeho cena klesla o 46 milionů. 

Nejde jenom o to, že tam jsou nahé fotky, jsou tam v první řadě krásné fotky, u žen vzbuzují závist a u mužů fantazii, říká Vlado Olexa. Odmítá, že by mužská populace v Česku byla machistická. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy