Oscarový herec Crowe prodává v aukci kostýmy z Gladiátora i dalších filmů. Terapie po rozvodu, tvrdí

ČTK ČTK
7. 4. 2018 14:07
Oscarový herec Russell Crowe uspořádal v Sydney aukci předmětů spojených s jeho životem. Akce může podle odhadů přinést až 58 milionů korun.
Australský herec Russell Crowe.
Australský herec Russell Crowe. | Foto: Reuters

Sydney - Za část kostýmu z filmu Gladiátor, za který si Russell Crowe  vysloužil Oscara, zaplatil zájemce na aukci v australském hlavním městě 125.000 australských dolarů (skoro dva miliony Kč).

Síň Sotheby's Australia, která aukci pořádala, očekávala, že se kyrys prodá za 20.000 dolarů. S podobně neočekávaným ziskem se prodalo mnoho dalších předmětů z Croweovy sbírky. Odhaduje se, že by aukce celkem mohla přinést až 3,7 milionu australských dolarů (58 milionů korun).

Rodák z Nového Zélandu a představitel ekonoma Johna Nashe z filmu Čistá duše, akci nazval Uměním rozvodu. Se zpěvačkou Danielle Spencerovou se rozešel v roce 2012 a prodej je pro něj životním předělem, tvrdí. 

V prodeji byla například replika římského vozu z Gladiátora, v němž Crowe dostal roli generála Maxima. Vůz měl podle očekávání vynést 10.000 australských dolarů, a nakonec se prodal za 65.000.

Kožený chránič, který měl Crowe coby boxer ve filmu Těžká váha z doby hospodářské krize ve 30. letech, měl vynést tak 600 dolarů; zájemce za něj ale dal 7000. Nejlépe se Sotheby's "trefila" v případu odhadu ceny za holínky, které měl Crowe ve filmu o neonacistech Romper Stomper. Prodaly se za 10.000 australských dolarů, odhad zněl na 10.000 až 15.000 dolarů.

Nejvíc peněz na aukci vynesly housle, které sloužily ve filmu Master & Commander: Odvrácená strana světa, v němž Crowe hrál hudbymilovného námořního kapitána Jacka Aubreye. Nástroj se prodal za 135.00 australských dolarů.

Aukce se konala v den Croweových 54. narozenin, na něž také připadá výročí svatby se Spencerovou v roce 2003. Crowe se na aukci, na níž se sešlo přes 200 předmětů, nakrátko osobně objevil. "Jak se daří? Bavíte se? Byla to zábava dát pro vás tohle všechno dohromady," řekl.

 

Právě se děje

Další zprávy