FOTO Sitcomu Přátelé je 20 let. Stal se světovým hitem

ČTK Magazín ČTK, Magazín
22. 9. 2014 20:00
Osudy šestice mladých Newyorčanů sledovaly miliony diváků po celém světě.
Přátelé
Přátelé | Foto: Česká televize

Washington/Praha  - Před 20 lety odvysílala americká televize NBC 22. září 1994 první díl seriálu Přátelé, který se postupně stal celosvětovým hitem a téměř deset let ho sledovaly miliony diváků po celém světě.

Komediální série o šestici mladých a atraktivních lidí žijících na Manhattanu a nezatížených dětmi ani hypotékami si udržela po celou dobu vysílání vysoký standard, i když její protagonisté časem zestárli a ani jejich "televizní" životy už nebyly tak bezstarostné. Závěrečnou 236. epizodu si v květnu 2004 jen ve Spojených státech nenechalo ujít 52,5 milionu diváků.

Osudy šestice mladých Newyorčanů, které jsou dobře známé i v České republice, psali scénáristé David Crane a Marta Kauffmanová.

Jeden z nejpopulárnějších amerických sitcomů posledních let získal řadu ocenění a nastartoval herecké dráhy Courteney Coxové Arquettové, Lisy Kudrowové, Matta LeBlanka, Matthewa Perryho, Davida Schwimmera a Jennifer Anistonové.

S výjimkou Anistonové a částečně i Perryho se však žádný z "přátel" nedokázal v další herecké kariéře přiblížit popularitě z úspěšného seriálu.

 

Právě se děje

Další zprávy