Burger King se chlubí plesnivým jídlem. Je to krása bez konzervantů, tvrdí

Magazín Magazín
20. 2. 2020 13:59
Americký řetězec s rychlým občerstvením spustil neotřelou kampaň, ve které se chlubí, že jeho burger Whopper neobsahuje umělá barviva, dochucovadla ani konzervanty. V krátkém spotu nechá jídlo během 34 dnů zplesnivět.
Plesnivění burgeru je důkazem absence umělých barviv, chlubí se Burger King | Video: Burger King

"Krása bez konzervantů," zní slogan nové kampaně v USA, ve které Burger King upozorňuje na "čerstvost" svého tradičního burgeru. V reklamním spotu hraje skladba What a Difference A Day Makes od zpěvačky Diny Washingtonové a místo přibarveného a načančaného pokrmu divák sleduje, jak se Whopper během 34 dnů pokryje plísní.

Plesnivý burger podle zpravodajského webu CNN může vypadat odpudivě, ale společnost provozující síť prodejen Burger King vsadila na fakt, že zákazníci touží po zdravých a čerstvých potravinách. Průzkumy mezi americkými mileniály a dospívajícími ukázaly, že lidé nemají problém připlatit si za zdravé jídlo, které je šetrné k životnímu prostředí.

Evropské pobočky Burger King již nabízejí pokrmy bez konzervantů a cílem řetězce je tento trend aplikovat v prodejnách po celém světě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy