Bonda by neměla hrát žena, ať zůstane mužem, říká herec Daniel Craig

Magazín Magazín
24. 9. 2021 10:23
Podle herce Daniela Craiga, který se příští týden objeví ve své poslední bondovce Není čas zemřít, není dobrý nápad, aby agenta 007 hrála žena. Ty si zaslouží, aby jim scenáristé napsali původní postavy a Bond by měl také v příštích dílech zůstat mužem, míní.
Daniel Craig se už na konci září objeví v nové bondovce Není čas zemřít. Nápad, že by ho v roli agenta 007 v budoucnu nahradila žena, se mu ale nezdá.
Daniel Craig se už na konci září objeví v nové bondovce Není čas zemřít. Nápad, že by ho v roli agenta 007 v budoucnu nahradila žena, se mu ale nezdá. | Foto: ČTK

Daniel Craig hraje Jamese Bonda už od snímku Casino Royale z roku 2006. Novinka Není čas zemřít bude jeho poslední. Zároveň se po jeho boku poprvé objeví tajný agent ženského pohlaví s povolením zabíjet, kterého ztvární herečka Lashana Lynchová.

Mezi fanoušky se tak začalo spekulovat o tom, jestli tvůrci v budoucnu neplánují obsadit ženu do hlavní role. Craig je však přesvědčený, že by agenta 007 žena hrát neměla.

"Scenáristé by měli přicházet s lepšími postavami hrdinek. Proč by Jamese Bonda měla hrát žena, když místo toho může vzniknout role, která bude stejně dobrá jako Bond, jen bude vytvořená přímo pro ženu? Bond byl od začátku psaný pro muže," cituje třiapadesátiletého Angličana deník The Guardian.

Craig zato kvituje angažování Phoebe Waller-Bridgeové, autorky úspěšného feministického seriálu Potvora, do týmu scenáristů. "Podařilo se jí novou bondovku okořenit. Sama se ale hlásí k Bondovým fanynkám, takže se sérii nesnažila tlačit úplně jiným směrem, než bylo zvykem," říká herec.

Stejný názor na budoucnost akční série už dříve vyjádřila herečka Halle Berryová, která zazářila v bondovce Dnes neumírej po boku Pierce Brosnana. "Bondovky mají svou historii, vycházejí z příběhů, které napsal Ian Fleming. Nemyslím si, že je možné Bonda jen tak předělat na ženu," uvedla před čtyřmi lety v talk show Entertainment Tonight.

V roce 2019 se k Bondovu případnému obsazení ženou vyslovila také producentka série Barbara Broccoliová. "Určitě bychom měli točit víc filmů o ženách, ženské příběhy v kinematografii chybí. Zároveň bychom ale měli vymýšlet původní ženské postavy, ne jen lusknutím prstu proměňovat mužské role na ženské," zdůraznila v televizní relaci Good Morning Britain.

Trailer z nové bondovky Není čas zemřít

Trailer k filmu Není čas zemřít | Video: Metro Goldwyn Mayer
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Senát na rozdíl od Sněmovny zpřístupní ve čtvrtek své sídlo veřejnosti

Při příležitosti státního svátku, který připomíná vznik samostatného československého státu v roce 1918, si lidé si budu moci prohlédnout Valdštejnský a Kolovratský palác v centru Prahy. Budou ale muset dodržovat protiepidemická opatření. Kancelář Senátu to uvedla na svém webu. Sněmovna na státní svátek 28. října zůstane uzavřena. Důvodem jsou podle informací tiskového odboru zejména pokračující oprava fasád sněmovních budov na Malostranském náměstí i nynější protikoronavirová opatření.

Sídlo Senátu bude otevřeno od 9:00 do 16:00. Ve Valdštejnském paláci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Rytířská síň, Audienční síň nebo Mytologická chodba. Podívat se budou moci také do jednacího sálu, kde dříve byly ustájeni koně vévody Albrechta z Valdštejna a kde nyní senátoři schvalují zákony. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Růžového a Zeleného salonku, kde zasedala prvorepubliková vláda.

Další zprávy