Manželé v Ikei předstírali, že se neznají, aby mohli nakupovat. Prozradila je postel

Magazín Magazín
8. 8. 2020 19:04
Hendrik Wallijn a jeho žena se stali nechtěně slavnými poté, co se snažili obejít pravidla návštěvy obchodního domu Ikea v Gentu. Belgická pobočka nábytkářské firmy totiž nařídila, že v jednu chvíli může kvůli bezpečnostním pravidlům nakupovat pouze jeden člen domácnosti.
Nakupující manžele v Gentu prozradila postel.
Nakupující manžele v Gentu prozradila postel. | Foto: Shutterstock

Manželskému páru, o kterém se píše v celé Belgii, hrozí kvůli podvodu pokuta ve výši 250 eur. Wallijnovi totiž porušili nařízení, které v jednu chvíli dovoluje v obchodním domě Ikea nakupovat pouze jednomu členovi stejné domácnosti.

Za porušení vládních nařízení, která mají chránit před šířením koronaviru, hrozí pokuta 250 eur viníkovi a až 750 eur obchodníkovi. Švédský prodejce nábytku proto při vjezdu do prostoru nákupního domu v Gentu rozdává každému autu náramek pro jednoho nakupujícího

Hendrik Wallijn čekal před obchodním domem, zatímco jeho žena vyrazila dovnitř. Belgičan však po chvíli venku přijal náramek od jiného muže, který z prodejny zrovna vycházel, popsal příběh novinář Jules Johnston z deníku The Brussels Times

"Já i žena jsme předstírali, že se neznáme. V oddělení postelí jsme ale prohodili pár slov o posteli, nad jejíž koupí jsme uvažovali," popsal incident muž. Jejich rozhovoru si však všimla prodavačka a následně je vyzvala k odchodu z obchodu. 

Manželé Wallijnovi z Ostende však nejsou zdaleka jedinými, kdo nařízení porušil. Podle mluvčí belgické Ikey museli k případům dokonce volat policii. "Měli jsme několik agresivních incidentů v několika obchodech. Naštěstí nebyl nikdo z našeho personálu zraněn," uvedla. 

Podle Hendrika Wallijna jsou pravidla nesmyslná. "V Ostende, kde žijeme, sedí lidé půl metru od sebe na pláži. Navíc si myslím, že takhle drahé nákupy, jako je postel, by lidé měli mít možnost dělat společně," dodal. 

 

Právě se děje

před 22 minutami

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy