Zuřivý nosorožec utekl ze zoo. Na tržišti usmrtil ženu

ČTK ČTK
30. 3. 2015 14:05
Rozzuřené zvíře se nepálským úřadům nedaří dostat zpátky do přírodního parku, odkud uteklo.

Káthmándú – Rozzuřený nosorožec dnes v Nepálu usmrtil 61letou ženu a dalších šest lidí zranil. Na svých internetových stránkách o tom informovala televizní stanice Image Channel, podle níž se tlustokožec vřítil na tržiště ve městě Hetauda.

Nosorožec podle televize utekl z přírodního parku Čitvan. Úřady se snaží popuzené zvíře dostat z města zpátky do parku, leč zatím neúspěšně. Do nesnadné operace se vedle pracovníků přírodního parku zapojila policie i armáda a pomáhají také obyvatelé.

Agentura DPA napsala, že podle nejnovějších údajů žije v Nepálu více než 530 nosorožců.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Nehoda se stala u nádraží v Nymburce, sražený člověk na místě zemřel. Provoz vlaků v uvedeném úseku byl zhruba hodinu zastaven, od 6:30 jezdily po jedné koleji, v 7:00 byl provoz obnoven bez omezení. Na webu to uvedly České dráhy. Nehoda se stala před 05:30 a omezení se dotklo dálkových i regionálních vlaků. "Nehoda se stala blízko zastávky, takže nebylo nutné povolávat evakuační autobus. Lidé z vlaku vystoupili a došli na nádraží pěšky," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

před 10 minutami

Muchová je ve čtvrtfinále Korea Open, Babosové povolila jen pět her

Karolína Muchová potvrdila na Korea Open roli nasazené trojky, když v osmifinále vyřadila Maďarku Timeu Babosovou po setech 6:2, 6:3. V dalším kole se utká s Australankou Priscillou Honovou, jež stejně jako Babosová postoupila od hlavní fáze turnaje z kvalifikace a dnes vyřadila nasazenou pětku Ajlu Tomjlanovicovou. 

Další zprávy