Zuřivý nosorožec utekl ze zoo. Na tržišti usmrtil ženu

ČTK ČTK
30. 3. 2015 14:05
Rozzuřené zvíře se nepálským úřadům nedaří dostat zpátky do přírodního parku, odkud uteklo.

Káthmándú – Rozzuřený nosorožec dnes v Nepálu usmrtil 61letou ženu a dalších šest lidí zranil. Na svých internetových stránkách o tom informovala televizní stanice Image Channel, podle níž se tlustokožec vřítil na tržiště ve městě Hetauda.

Nosorožec podle televize utekl z přírodního parku Čitvan. Úřady se snaží popuzené zvíře dostat z města zpátky do parku, leč zatím neúspěšně. Do nesnadné operace se vedle pracovníků přírodního parku zapojila policie i armáda a pomáhají také obyvatelé.

Agentura DPA napsala, že podle nejnovějších údajů žije v Nepálu více než 530 nosorožců.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy