Zuřivý nosorožec utekl ze zoo. Na tržišti usmrtil ženu

ČTK ČTK
30. 3. 2015 14:05
Rozzuřené zvíře se nepálským úřadům nedaří dostat zpátky do přírodního parku, odkud uteklo.

Káthmándú – Rozzuřený nosorožec dnes v Nepálu usmrtil 61letou ženu a dalších šest lidí zranil. Na svých internetových stránkách o tom informovala televizní stanice Image Channel, podle níž se tlustokožec vřítil na tržiště ve městě Hetauda.

Nosorožec podle televize utekl z přírodního parku Čitvan. Úřady se snaží popuzené zvíře dostat z města zpátky do parku, leč zatím neúspěšně. Do nesnadné operace se vedle pracovníků přírodního parku zapojila policie i armáda a pomáhají také obyvatelé.

Agentura DPA napsala, že podle nejnovějších údajů žije v Nepálu více než 530 nosorožců.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy