Zlevněné skipasy? Sezona zdaleka ještě nekončí

Ilona Víchová
16. 3. 2012 7:38
Lyžařská sezona pokračuje na mnoha místech za nižší ceny
Foto: Aktuálně.cz

Chystáte se vyrazit do lyžařského střediska a užít si sníh? Vybrali jsme pro vás 18 skiareálů z šesti různých hor, kde je nejvíc sněhu. Prozradíme, za kolik si na sjezdovkách zalyžujete.

Hlavní lyžařská sezóna kolem 17. března končí a mnohá lyžařská střediska jdou s cenami skipasů pozvolna dolů. Nabízíme přehled míst, kde si zalyžujete za méňe peněz a přitom ještě stále na relativně kvalitním sněhu.

Jeseníky, král celé lyžařské sezóny!

Díky teplejšímu počasí začal sníh velmi rychle tát. Jeseníky jsou ovšem stále na úplné špičce mezi lyžařskými centry v České republice. V celkové tabulce s největší vrstvou na sjezdovkách obsadily hned čtyři příčky. Na Pradědu leží stále 270 centimetrů zmrzlého sněhu a ceny skipasů jsou na 400 korunách za celodenní jízdenku. Kouty nad Desnou se mohou chlubit jedním metrem vlhké sněhové pokrývky a denní lyžovačkou za 495, téměř sto korun sleva.

V těchto dnech panují v horských střediscích ideální lyžařské podmínky.
V těchto dnech panují v horských střediscích ideální lyžařské podmínky. | Foto: Zuzana Hronová

Pokud vyrazíte na Červenohorské sedlo, zalyžujete si na vlhkých 90 centimetrech. Zde šli s cenou dolů z 500 korun na 400 za celodenní skipas. Posledním lyžařským střediskem je Ostružná s 50 centimetry vlhkého sněhu, který vás na jeden den vyjde jen na 170 korun za dospělého. Ušetříte až padesát korun oproti hlavní sezóně.

Krakonošovo má zlevněno!

Špindlerův mlýn pokrývá úžasných 130 centimetrů firnu a své návštěvníky v současné době lákají na stokorunovou slevu, která vám zajistí denní lyžování za 600 korun. Zpravodajství ze skiareálu Černá hora hlásí 120 centimetrů firnu a celodenní skipas z původních 590 korun za 490 korun. Oblíbené středisko Harrachov se za svých 110 centimetrů mokrého sněhu rozhodně nemusí stydět. Návštěvníci za skipas v ceně 510 korun v březnu ušetří i 80 korun. 

Foto: Hochficht.at

Přes metr sněhu leží na sjezdovkách v Malé Úpě. Zalyžujete si na firnu za denní skipas za stejnou cenu jako v sezóně - 520 korun. Pec pod Sněžkou přivítá nadšené lyžaře a snowboardisty se 110 centimetry mokrého sněhu. Mimo trať leží dokonce téměř skoro dva metry. I zde šli od 19. března s cenou dolů o stovku, na 490 korun. Posledním krkonošským lyžařským střediskem je Rokytnice nad Jizerou, kde na sjezdovkách leží 110 centimetrů velmi mokrého sněhu. Pokud se vydáte právě tam, zaplatíte za skipas oproti původním 590 korun jen 500 korun.

Klínovec versus Červená Voda

Na Klínovci se lyžuje na 130 centimetrech lehce vlhkého sněhu. Ideální podmínky ovšem znamenají stejnou cenu permanentky, jako v hlavní sezóně - 570 korun.

Červená Voda v Orlických horách se pyšní rovným metrem firnu, který pokrývá dobře upravené sjezdovky. Milovníci zimních sportů za celodenní jízdné zaplatí 560 korun po celou sezónu. Říčky v Orlických horách pouští snowboardisty na tratě pokryté 95 centimetry kvalitního firnu. Permanentka v březnu slevila z 480 na 420 korun. Od 1. dubna si zaplatíte jen 380 korun za celodenní lyžovačku.

Šumava je na druhém místě

Hochficht je po celou zimu hned na druhém místě za Pradědem ve výšce sněhové peřiny. V současné době leží na sjezdovkách 150 centimetrů firnu. Celodenní skipas vyjde dospělého na 31 euro. Druhým šumavským lyžařským střediskem je Kvilda. Lyžuje se na 90 centimetrech firnu a celý den stojí návštěvníky 240 korun. Od hlavní sezóny se cena liší o třicet korun.

Dolní Morava v Kralickém Sněžníku hlásí 90 centimetrů vlhkého sněhu. Teploty dosahují až pěti stupňů, což pro sjezdovky není vůbec dobře. Na lanovku se dostanete za 490 korun. Od 19. března tak ušetříte až 90 korun na jednodenní permanentce.  

 

 

 

Právě se děje

Další zprávy