Zimní Salcbursko: Romantika a adrenalin

Ilona Víchová
23. 2. 2012 10:17
Salcbursko je rájem nejen pro lyžaře, ale i pro snowboardisty. Lyžařská destinace má velmi dlouhou sezónu
St. Johann/Alpendorf
St. Johann/Alpendorf | Foto: Aktuálně.cz

Alpy jsou nejvyhledávanějším lyžařským regionem. I rakouské Salcbursko přivítá ročně mnoho milovníků zimních sportů a hor. Čerstvý čistý sníh, upravené sjezdovky a nádherná kopcovitá krajina. Vítejte v Salcbursku!

Na lyžaře čeká více než 2 300 kilometrů upravovaných sjezdovek s kvalitními a moderními lanovkami. Vybírat si můžeme z mnoha zimních středisek. Samozřejmostí pro tuto oblast jsou lyžařské a snowboardové školy. Po Alpských kopcích vás bude zdarma rozvážet skibus.

One Big Park - ráj pro snowboardisty

Během zimní dovolené můžete navštívit tento fenomén všech snowboardistů. K ubytování slouží dvanáct zařízení, které se postarají o každého dychtivce na prkně. K vyzkoušení je osm snowparků a jako bonus nové druhy zábavných sportů. Během sezóny se v této lokalitě odehrává mnoho mezinárodních závodů.

Dachstein
Dachstein | Foto: Aktuálně.cz

Osm snow parků patří do řetěze, který nese název Kitzsteinhorn Mellow park. Parky využívají nejen profíci, ale i místní, kteří jsou ochotni poradit nováčkům nějaké zajímavé tipy. Od loňského roku v Salcbursku přibyly dva nové fun parky - Kings park a Kings Park Wood. Oba dva se nachází na úpatí hory Hochkönig. Vedle kabinkové lanovky KingsCab najdou milovníci adrenalinu medium/hard lines, jib lines a mnoho dalšího.

Snowboardový park u Arhurhaus je vybavený obrovskými zrcadly a live kamerou. Součástí prostoru je Livingroom Hochkönig, což je útulný a zařízený prostor, kde si můžete poležet na gaučích, namixovat hudbu nebo sledovat online triky svých přátel.

Slunečné ledovce

Lyžařskou oblastí na ledovci je pouze Kitzsteinhorn, který leží v srdci Rakouska. Devatenáct lanovek dopravuje lyžaře denně do výšky nad 3 000 metrů, kde je jistotou, že najdou dostatek kvalitního sněhu. Díky slunečnému počasí a dobrým podmínkám pro zimní sporty, žije tento region už od podzimu do dlouhého léta.

Foto: Roman Staněk, Aktuálně.cz

Lyžaři si mohou vybrat sjezdovky různě náročné směrem na Sonnenkar nebo na Langwiedboden. Skutečným lákadlem a výzvou pro náročné je stálá závodní sjezdovka, lyžařská trať s muldami nebo naprosto neupravovaný přírodní terén v oblasti Langwied. Kitzsteinhorn, nejvyšší hora Salcburska je oblíbená i lidmi, kteří neholdují zimním sportům. Z panoramatických teras u horní stanice lanovky je neuvěřitelně krásný výhled na okolní třítisícovky. Vyhlídka, která umožňuje mít hory doslova na dlani.

Oblíbená lyžařská střediska

Existuje žebříček top skiareálů. Vše se hodnotí podle návštěvnosti webových stránek jednotlivých resortů. Na prvním místě je Obertauern následuje ho Saalbach Hinterglemm Leogang, Flachau - Ski amade, Maira Alm - Hochkönig a pětici uzavírá Zauchensee - Flachauwinkl. Všechny tyto střediska nalezneme v Salcbursku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Rozsáhlý požár zasáhnul vrakoviště v Ostravě, předcházela mu exploze

Při rozsáhlém požáru autovrakoviště v Ostravě-Vítkovicích, který od rána likvidují hasiči, platí už třetí stupeň požárního poplachu. Na místě zasahuje podle posledních informací 21 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Pomáhá také vrtulník policie s bambivakem. Řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

"Vyhlásili jsme třetí stupeň. V praxi to znamená, že na místě je víc než 11 jednotek. Kolik jich máme momentálně, ale přesně nedokážu říct," řekl Popp. Velitel čety moravskoslezských hasičů Jakub Kozák uvedl na twitteru, že na místě je 21 jednotek. Popp dodal, že z Brna kolem 10:00 dorazil policejní vrtulník, který hasí s pomocí bambivaku. Jeho plnění zajišťují hasiči přímo v areálu.

Policie na Twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní podle policie nezranil. Informaci o případných zraněných nemají ani hasiči.

Hoří v areálu společnosti SPV Recycling, která se zabývá ekologickou likvidací vozidel. Její ředitel Jiří Šašek to potvrdil. "Jsme momentálně uprostřed zásahu," řekl lakonicky s tím, že společnost se vyjádří později během dneška nebo v úterý.

Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli. "Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy," řekl ČTK starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Reprezentační asistent Galásek bude působit v Baníku Ostrava

Fotbalisty Ostravy povede i v příští sezoně trenér Ondřej Smetana. Jeho novým spolupracovníkem se vedle Jana Baránka mladšího stává reprezentační asistent Tomáš Galásek, který přichází z Norimberku. V realizačním týmu nahradí Václava Daňka.

Smetana s Daňkem a Baránkem vedli mužstvo po únorovém odvolání Luboše Kozla. "Realizační tým pod vedením Ondry Smetany mužstvo na jaře zvedl, ale chtěli jsme ho ještě posílit o dalšího perspektivního a ambiciózního trenéra, ideálně s vazbou na Baník, a to přesně se snoubí v osobě Tomáše Galáska," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Alois Grussmann. "Pětadvacet let strávil v zahraničí jako hráč i trenér, řadu roků působil ve slavném Ajaxu, hrával za národní tým. Přinese nový náhled na fotbal a spoustu zkušeností ze zahraničního fotbalového prostředí. Není náhoda, že si ho Jaroslav Šilhavý vybral jako asistenta k reprezentaci."

před 31 minutami

Výroba masa stoupla v prvním čtvrtletí o více než dvě procenta

Výroba masa v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 2,2 procenta na 113 329 tun, nejvíce rostla produkce rostla u drůbežího, kde šlo o 4,4 procenta a u vepřového s nárůstem o 2,3 procenta. Naopak o tři procenta klesla výroba hovězího. Nákup mléka klesl o 4,2 procenta na 754,2 milionu litrů, uvedl v pondělí Český statistický úřad. Ceny zemědělských výrobců klesly u prasat o 30,5 procenta, u kuřat se zvýšily o 1,9 procenta. Výkupní cena mléka meziročně klesla o 1,2 procenta na 8,78 Kč/l.

Zdroj: ČTK
Další zprávy