Zimní Salcbursko: Romantika a adrenalin

Ilona Víchová
23. 2. 2012 10:17
Salcbursko je rájem nejen pro lyžaře, ale i pro snowboardisty. Lyžařská destinace má velmi dlouhou sezónu
St. Johann/Alpendorf
St. Johann/Alpendorf | Foto: Aktuálně.cz

Alpy jsou nejvyhledávanějším lyžařským regionem. I rakouské Salcbursko přivítá ročně mnoho milovníků zimních sportů a hor. Čerstvý čistý sníh, upravené sjezdovky a nádherná kopcovitá krajina. Vítejte v Salcbursku!

Na lyžaře čeká více než 2 300 kilometrů upravovaných sjezdovek s kvalitními a moderními lanovkami. Vybírat si můžeme z mnoha zimních středisek. Samozřejmostí pro tuto oblast jsou lyžařské a snowboardové školy. Po Alpských kopcích vás bude zdarma rozvážet skibus.

One Big Park - ráj pro snowboardisty

Během zimní dovolené můžete navštívit tento fenomén všech snowboardistů. K ubytování slouží dvanáct zařízení, které se postarají o každého dychtivce na prkně. K vyzkoušení je osm snowparků a jako bonus nové druhy zábavných sportů. Během sezóny se v této lokalitě odehrává mnoho mezinárodních závodů.

Dachstein
Dachstein | Foto: Aktuálně.cz

Osm snow parků patří do řetěze, který nese název Kitzsteinhorn Mellow park. Parky využívají nejen profíci, ale i místní, kteří jsou ochotni poradit nováčkům nějaké zajímavé tipy. Od loňského roku v Salcbursku přibyly dva nové fun parky - Kings park a Kings Park Wood. Oba dva se nachází na úpatí hory Hochkönig. Vedle kabinkové lanovky KingsCab najdou milovníci adrenalinu medium/hard lines, jib lines a mnoho dalšího.

Snowboardový park u Arhurhaus je vybavený obrovskými zrcadly a live kamerou. Součástí prostoru je Livingroom Hochkönig, což je útulný a zařízený prostor, kde si můžete poležet na gaučích, namixovat hudbu nebo sledovat online triky svých přátel.

Slunečné ledovce

Lyžařskou oblastí na ledovci je pouze Kitzsteinhorn, který leží v srdci Rakouska. Devatenáct lanovek dopravuje lyžaře denně do výšky nad 3 000 metrů, kde je jistotou, že najdou dostatek kvalitního sněhu. Díky slunečnému počasí a dobrým podmínkám pro zimní sporty, žije tento region už od podzimu do dlouhého léta.

Foto: Roman Staněk, Aktuálně.cz

Lyžaři si mohou vybrat sjezdovky různě náročné směrem na Sonnenkar nebo na Langwiedboden. Skutečným lákadlem a výzvou pro náročné je stálá závodní sjezdovka, lyžařská trať s muldami nebo naprosto neupravovaný přírodní terén v oblasti Langwied. Kitzsteinhorn, nejvyšší hora Salcburska je oblíbená i lidmi, kteří neholdují zimním sportům. Z panoramatických teras u horní stanice lanovky je neuvěřitelně krásný výhled na okolní třítisícovky. Vyhlídka, která umožňuje mít hory doslova na dlani.

Oblíbená lyžařská střediska

Existuje žebříček top skiareálů. Vše se hodnotí podle návštěvnosti webových stránek jednotlivých resortů. Na prvním místě je Obertauern následuje ho Saalbach Hinterglemm Leogang, Flachau - Ski amade, Maira Alm - Hochkönig a pětici uzavírá Zauchensee - Flachauwinkl. Všechny tyto střediska nalezneme v Salcbursku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy