Žena čeká dvanácterčata. Šance mají mizivé

ČTK ČTK
18. 8. 2009 12:05
Tunis - Hned dvanáct dětí najednou čeká Tunisanka, která po několika neúspěšných těhotenstvích podstoupila umělé oplodnění.
Kdyby se ženě opravdu narodilo všech dvanáct dětí, mohla by je pojmenovat podle měsíců v kalendáři
Kdyby se ženě opravdu narodilo všech dvanáct dětí, mohla by je pojmenovat podle měsíců v kalendáři | Foto: Reuters

Z mnohočetného těhotenství je podle svých slov nesmírně šťastná a je odhodlaná děti porodit přirozenou cestou.

V tom ji podporuje i její manžel, a to navzdory varování lékařů, kteří takový krok považují za "kolosální riziko".

Jeden z lékařů řekl britskému listu Daily Mail, že šance na přežití alespoň jednoho dítěte je jedna ku stu.

Hodně předčasný porod

Pokud by žena děti skutečně porodila přirozenou cestou, pak by překonala rekord matky z australského Sydney, která v roce 1971 porodila devět dětí - nepřežilo z nich tehdy ale ani jediné.

Podle lékařů by se děti mohly narodit už ve dvacátém týdnu těhotenství.

Vzhledem k tomu, že už je známo, že jde o šest chlapců a šest děvčat, což se dá na ultrazvuku zjistit nejdříve v 16. týdnu těhotenství, může Tunisanka, jejíž jméno agentury neuvádějí, čekat porod poměrně brzy.

Vláda slíbila pomoc

"Na začátku jsme si mysleli, že čeká dvojčata. Pak se ale objevily další plody. Naše radost se s rostoucím počtem zvyšovala," řekl novinářům otec dětí, kterého tisk identifikuje jen jménem Marván.

On i jeho žena jsou učitelé a před manželčiným těhotenstvím učili na stejné škole.

Není známo, zda lékaři matce nabídli možnost "selektivní redukce" počtu plodů, což by zvýšilo naději na přežití zbylých dětí i jejich matky.

Tuniská vláda slíbila, že udělá všechno, co bude v jejích silách, aby matce i jejím dětem zajistila potřebnou péči.

Zpráva z Tuniska se objevila sedm měsíců poté, co kalifornská matka Nadya Sulemanová porodila zdravá osmerčata. Ta ale lékaři přivedli na svět císařským řezem.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy