Zdravotník požádal partnera o ruku při očkování, prstýnek schoval pod náplast na paži

Magazín Magazín
5. 1. 2021 9:12
Americký homosexuální pár využil očkování proti koronaviru jako příležitost pro netradiční žádost o ruku. Záchranář Robbie Vargas-Cortes svému příteli Ericu Vanderleeovi daroval zásnubní prstýnek ve chvíli, kdy mu měl partner, který pracuje jako zdravotní bratr, vpravit vakcínu do těla.
Žádost o ruku během vakcinace | Video: Facebook / Sanford Health

Záchranář Robbie Vargas-Cortes měl 23. prosince přijít do nemocnice ve městě Canton v americkém státě Jižní Dakota, aby dostal očkování proti koronaviru. Když se dověděl, že právě tento den bude vakcíny dávat zdravotní bratr Eric Vanderlee, se kterým už pět let chodí, připravil si pro svého přítele velké překvapení.

Jakmile Vanderlee svému partnerovi shrnul rukáv, aby mu mohl vpíchnout jehlu do paže, zjistil, že má na kůži náplast, jako by už očkováním prošel. Vargas-Cortes ovšem pod náplast schoval zásnubní prstýnek, takže jeho přítel po jejím odlepení zjistil, že ho žádá o ruku. Informoval o tom zpravodajský web stanice CNN.

"Nejdřív jsem si myslel, že si ze mě dělá jen legraci a sám si vybral místo, kam mu mám vakcínu píchnout. Pak jsem ale celou tu záhadu prokoukl a bez váhání jsem mu řekl svoje ano. Ten moment, kdy jsem pochopil, o co mému příteli šlo, byl skutečně úžasný," popsal Vanderlee.

Na očkování v tu chvíli ale nezapomněl a hned poté, co si nasadil prstýnek, vakcínu partnerovi vpravil. Oslavu zasnoubení si pár ovšem musel nechat na později, protože Vargase-Cortese hned nato čekal výjezd se sanitkou k jednomu akutnímu případu. "Blahopřejeme, Ericu a Robbie," napsala nemocnice Sanford Canton-Inwood Medical Center ve facebookovém příspěvku, prostřednictvím kterého se radostná novina rychle rozšířila dál.

Vargas-Cortes podle svých slov zásnubní prsten koupil už před třemi roky a od té doby čekal na správnou příležitost, kdy ho příteli darovat. "Věřím, že se blížíme ke konci současné pandemie a vakcína mi připadala jako symbol nového začátku," vysvětlil, proč s žádostí o ruku přišel právě nyní.

Svatbu si snoubenci chtějí naplánovat až na dobu, kdy se onemocnění covid-19 přestane masově šířit. Jižní Dakota, kde společně žijí, přitom ještě před několika lety homosexuální manželství neumožňovala a změna nastala až v roce 2015, kdy ho ve všech 50 severoamerických státech legalizoval Nejvyšší soud USA.

"Jižní Dakota je hodně konzervativní stát, takže jsme za rozhodnutí soudu moc vděční. Podpora, které jsme se dočkali po zveřejnění našeho příběhu, nám navíc ukazuje, že při nás stojí i místní obyvatelé. To nám dodává větší sebedůvěru. Sám jsem se dřív třeba bál přítele chytit na veřejnosti za ruku a to se teď zjevně mění," dodal Vargas-Cortes.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy