Zdravotník požádal partnera o ruku při očkování, prstýnek schoval pod náplast na paži

Magazín Magazín
5. 1. 2021 9:12
Americký homosexuální pár využil očkování proti koronaviru jako příležitost pro netradiční žádost o ruku. Záchranář Robbie Vargas-Cortes svému příteli Ericu Vanderleeovi daroval zásnubní prstýnek ve chvíli, kdy mu měl partner, který pracuje jako zdravotní bratr, vpravit vakcínu do těla.
Žádost o ruku během vakcinace | Video: Facebook / Sanford Health

Záchranář Robbie Vargas-Cortes měl 23. prosince přijít do nemocnice ve městě Canton v americkém státě Jižní Dakota, aby dostal očkování proti koronaviru. Když se dověděl, že právě tento den bude vakcíny dávat zdravotní bratr Eric Vanderlee, se kterým už pět let chodí, připravil si pro svého přítele velké překvapení.

Jakmile Vanderlee svému partnerovi shrnul rukáv, aby mu mohl vpíchnout jehlu do paže, zjistil, že má na kůži náplast, jako by už očkováním prošel. Vargas-Cortes ovšem pod náplast schoval zásnubní prstýnek, takže jeho přítel po jejím odlepení zjistil, že ho žádá o ruku. Informoval o tom zpravodajský web stanice CNN.

"Nejdřív jsem si myslel, že si ze mě dělá jen legraci a sám si vybral místo, kam mu mám vakcínu píchnout. Pak jsem ale celou tu záhadu prokoukl a bez váhání jsem mu řekl svoje ano. Ten moment, kdy jsem pochopil, o co mému příteli šlo, byl skutečně úžasný," popsal Vanderlee.

Na očkování v tu chvíli ale nezapomněl a hned poté, co si nasadil prstýnek, vakcínu partnerovi vpravil. Oslavu zasnoubení si pár ovšem musel nechat na později, protože Vargase-Cortese hned nato čekal výjezd se sanitkou k jednomu akutnímu případu. "Blahopřejeme, Ericu a Robbie," napsala nemocnice Sanford Canton-Inwood Medical Center ve facebookovém příspěvku, prostřednictvím kterého se radostná novina rychle rozšířila dál.

Vargas-Cortes podle svých slov zásnubní prsten koupil už před třemi roky a od té doby čekal na správnou příležitost, kdy ho příteli darovat. "Věřím, že se blížíme ke konci současné pandemie a vakcína mi připadala jako symbol nového začátku," vysvětlil, proč s žádostí o ruku přišel právě nyní.

Svatbu si snoubenci chtějí naplánovat až na dobu, kdy se onemocnění covid-19 přestane masově šířit. Jižní Dakota, kde společně žijí, přitom ještě před několika lety homosexuální manželství neumožňovala a změna nastala až v roce 2015, kdy ho ve všech 50 severoamerických státech legalizoval Nejvyšší soud USA.

"Jižní Dakota je hodně konzervativní stát, takže jsme za rozhodnutí soudu moc vděční. Podpora, které jsme se dočkali po zveřejnění našeho příběhu, nám navíc ukazuje, že při nás stojí i místní obyvatelé. To nám dodává větší sebedůvěru. Sám jsem se dřív třeba bál přítele chytit na veřejnosti za ruku a to se teď zjevně mění," dodal Vargas-Cortes.

 

Právě se děje

před 38 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy