Zavřela postiženého syna do pračky. Zavolali na ni policii

jaz
23. 7. 2015 14:52
Matka batolete čelí kritice na internetu i ve svém okolí za fotografii, kterou sama považuje za nevinnou. Naopak jí přijde směšné, že někomu vadí snímek jejího postiženého syna zavřeného v pračce.

Edinburgh – Courtney Stewart ze Skotska uveřejnila minulý čtvrtek na Facebooku fotku svého 2,5letého syna, který byl zkroucený v bubnu pračky. Víko stroje bylo navíc zavřené a přidržovala ho ruka dospělého člověka. Snímek vyvolal vlnu kritiky a nenávistných reakcí. Courtney dokonce čelila policejnímu vyšetřování.

"Nemůžu uvěřit, že se to stalo. Řeknu k tomu jediné - nechtěla jsem mu ublížit," řekla pro server BuzzFeed jednadvacetiletá matka, která tvrdí, že si se synem jen hrála. Lidi na Facebooku rozzuřil také fakt, že batole zavřené v pračce je navíc chlapec s Downovým syndromem.

"Pokud by lidé Caleba znali, věděli by, čím jsme si prošli a jak vzácný je pro mě jeho život," řekla žena, kterou lidé obvinili ze zneužívání dítěte a na niž někdo dokonce zavolal policii. Serveru Daily Record potvrdila policejní mluvčí, že do jejího domu byli opravdu vysláni dva policisté, kteří ženu hodinu vyslýchali. Neshledali ale žádné porušení zákona.

Do rukou policistů se ale dostala neznámá 42letá žena, která neváhala přijít až k mladé matce domů a ve dveřích ji fyzicky napadnout. Záhy byla policií zadržena a čelí obvinění z ublížení na zdraví, informoval server Mirror.

"Lidé v městečku o tom mluví, protože každý, kdo to viděl, byl v šoku," řekl pro Daily Record jeden ze sousedů, který se jako mnoho dalších pohoršuje nad zábavou mladé matky. Ta se ale místo omluv brání a celou kauzu kolem fotografie se synem v pračce označuje za směšnou. Přesto po návštěvě policie snímek stáhla ze svých stránek.

"Zveřejnila jsem to, protože vím, že se lidé baví nad mými fotografiemi s Calebem. Často dělá úžasné věci," řekla BuzzFeed. Její malý syn prý obzvláště miluje pračku a vlezl do ní údajně sám a z vlastní vůle.

Courtney Stewart navíc odsuzuje lidi, kteří se postavili proti ní, a žádá, aby se dotyčný, který ji nahlásil policii, přiznal. "Policie ví, kdo to byl, a myslím, že není fér, že mi to nemohou říci," řekla dotčená matka, která od události nevěří ani svým přátelům.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy