Zaplavená thajská restaurace je atrakcí. Obsluha má holinky a hosté jezdí na lodích

ČTK ČTK
8. 10. 2021 10:10
Thajská restaurace nedaleko Bangkoku, kterou zasáhly záplavy, nezavřela, ale nadále vítá hosty a z půl metru vody ve svých prostorách udělala zajímavost, která láká mnohé strávníky. Zákazníci do jídelny a kavárny Titiporna Jutimanona jezdí na lodích a u večeře si musejí dávat pozor na vlny vyvolané projíždějícími čluny po rozvodněné řece Čao Pchraja
Tohle by přes českou hygienu neprošlo, v Thajsku je z toho vitální hit | Video: Reuters

"Zákazníci naprosto milují vlny," raduje se majitel podniku. "Myslel jsem si, že nás postihla katastrofa, ale nakonec je z toho příležitost. (…) Líbí se jim nejen atmosféra, vepřové barbecue a výhled na západ slunce, záplavy se staly dalším jedinečným prvkem. Mám takové štěstí, že se to zákazníkům líbí. Ani povodně lidem nezabránili, aby k nám dorazili," dodává.

Thajsko v posledních dvou týdnech zasáhl silný monzunový déšť, který vyvolal záplavy ve 32 ze 76 provincií. Šestnáct z nich je stále zatopeno, postiženo je 300 tisíc domácností i několik chrámů. Meteorologové navíc předpověděli novou tropickou bouři na příští týden.

Videa ze zaplavené restaurace, kde obsluha chodí v holinkách a zákazníci sedí na promáčeném nábytku, zaplavila sociální sítě. Před povodněmi byl podnik několik měsíců uzavřený kvůli pandemii covidu a hrozilo mu, že bude muset zavřít definitivně. Teď sem chodí každý večer dvě vlny zákazníků. Večery jsou nejoblíbenější, protože tehdy je hladina řeky nejvyšší a zážitek nejintenzivnější, píše The Guardian.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy