Začíná soud s Kevinem Spaceym. Herce mažou z filmů, hrozí mu až pět let vězení

Magazín Magazín
7. 1. 2019 12:10
V pondělí 7. ledna odpoledne začíná v Nantucket v americkém státě Massachusetts soudní přelíčení s hollywoodským hercem Kevinem Spaceym. Ten čelí obvinění z toho, že v červenci 2016 kupoval 18letému mladíkovi alkohol a následně jej osahával na intimních částech těla. Obvinění ze sexuálního napadení čelil již vloni, herci Anthonymu Rappovi se však omluvil a k soudu nedošlo. Obvinění mají pro uznávaného herce tvrdý dopad. Mezinárodní akademie televizních umění a věd se rozhodla neudělit Spaceymu zvláštní ocenění televizních cen Emmy. Přišel také o role. Připomeňte si, o co v kauze se Spaceym jde.
Kevin Spacey
Kevin Spacey | Foto: Shutterstock

První obvinění staré 30 let

Skandál kolem herce Kevina Spaceyho odstartoval v říjnu 2017 obviněním o 12 let mladšího hereckého kolegy Anthony Rappa. Spacey se jej údajně před třemi desítkami let pokoušel svést. Rappovi tehdy bylo 14 let. Spacey se mu za "nevhodné chování" omluvil. 

"Upřímně si to nepamatuji. Pokud jsem se skutečně choval tak, jak popisuje, dlužím mu nejhlubší omluvu za hrubě nevhodné opilecké chování," prohlásil tehdy Spacey. 

Počet obvinění vůči úspěšnému herci však začal narůstat. A k dnešnímu dni je to zhruba třicítka mužů. Již před dvěma lety se objevily informace, že herec za svého působení v londýnském divadle Old Vic údajně sexuálně obtěžoval nejméně dvacet mužů. Držitel filmové ceny Oscar byl uměleckým ředitelem londýnského divadla v letech 2004 až 2015. Vyšetřován je tak v Británii, i USA. 

 

Právě se děje

Další zprávy