Z kadeřnice se stala psí frizérkou. Psi jsou má vášeň, říká majitelka salonu

Jeje Jouly Touková roky pracovala jako kadeřnice, ale když do Izraele dorazil covid-19, zůstala bez práce. Před pár měsíci se proto rozhodla otevřít si zkrášlovací salon pro psy. Ve městě Akko na severu země tak psí zákazníky stříhá, načesává a upravuje jim drápky.
Jeje Jouly Touková
Jeje Jouly Touková | Foto: Reuters

Stát se profesionální psí kadeřnicí je v arabském prostředí Izraele velmi netypické. Agentura Reuters připomíná, že psi jsou totiž stále částí arabského světa považováni za nečistá zvířata. Ale časy se mění a čím dál více obyvatel Izraele si pořizuje psa jako domácího mazlíčka.

A právě toho se před pár měsíci rozhodla 36letá Jeje Jouly Touková využít. Kvůli koronaviru totiž někdejší kadeřnice přišla o práci, a rozhodla se proto přeorientovat na psí klientelu. 

V centru historického izraelského města Akko si otevřela salon s názvem Spa B-rex, kde psy stříhá, načesává a zastříhává jim drápky. "Psi jsou má vášeň," přiznává příslušnice arabské komunity v Izraeli. 

"Psi jsou má vášeň," říká majitelka psího salonu.
"Psi jsou má vášeň," říká majitelka psího salonu. | Foto: Reuters

Chlupáči si tady mohou dopřát také speciální masky, koupele nebo nepříliš oblíbené čištění uší. 

Její salon navštěvují jak arabští, tak židovští sousedé a jejím největším pomocníkem je jí syn Omri, který by se jednoho dne rád stal veterinářem. 

"Rád se sem vracím, protože si ke každému psovi nejprve snaží vytvořit vztah a navázat s ním kontakt. Teprve poté o něj začne pečovat," uvedl Hamada Kleib, majitel dobrmana Pabla. 

Mohlo by vás zajímat: Během izolace vzrostla poptávka po psech

Izolace lidí vystřelila poptávku po psech na rekordní úroveň. Množírny tak mají žně | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 58 minutami

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy