Definitivní rozdělení Harryho a Williama. Královské páry budou mít vlastní nadace

Magazín Magazín
21. 6. 2019 13:00
Vévodové ze Sussexu si založí vlastní charitativní organizaci, která nebude součástí Královské nadace (Royal Foundation) Kate a Williama. Britská média tento krok označují za definitivní rozdělení veřejných povinností obou párů, přestože zástupci královské rodiny dříve prohlašovali, že bratři zůstanou společnými patrony.
Princ Harry.
Princ Harry. | Foto: Reuters

Meghan a Harry již dříve oznámili, že nebudou bydlet v Kensingtonském paláci, a přestěhovali se do vlastního sídla. Přestože mají kanceláře v Buckinghamském paláci, jejich rezidencí je nyní Frogmore Cottage. Najali si také šéfa na komunikaci s médii a založili si i vlastní profil na Instagramu, kde například informovali svět o narození prvního dítěte.

Kate a William se nadále budou věnovat charitativní činnosti pod hlavičkou původní organizace, která se přejmenuje na Královskou nadaci vévody a vévodkyně z Cambridge. 

Kensingtonský palác v oficiálním prohlášení tento krok odůvodnil tím, že oba páry potřebují sladit fungování domácností s charitativní činností. Vévodové přesto budou na některých kampaních spolupracovat, zejména na těch týkajících se duševního zdraví. Harry již dříve přiznal, že mezi bratry jsou "zdravé neshody". 

Vévodům ze Sussexu se začátkem května narodil první syn Archie. Meghan tehdy označila své mateřství za "zázrak" a dodala, že jejich dítě má tu "nejsladší povahu". "Mám dva nejlepší chlapy na světě, takže jsem opravdu šťastná," dodala vévodkyně. "Je to skvělé. Rodičovství je úžasné," doplnil její manžel.

Video: Meghan poprvé od porodu na veřejnosti

Meghan poprvé od porodu na veřejnosti. Spolu s Harrym oslavila narozeniny královny | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy