reklama
 
 

William a Harry chystají sochu pro princeznu Dianu. Památku podporuje i královna Alžběta

31. 1. 2017 9:08
V srpnu uplyne 20 let od tragické nehody, při níž zemřela princezna Diana. Její synové se proto rozhodli postavit u Kensingtonského paláce sochu, která bude připomínat vliv, jaký jejich matka měla ve Velké Británii i světě.

Britští princové William a Harry zadali výrobu sochy zobrazující jejich matku, princeznu Dianu. Rozhodli se tak u příležitosti 20. výročí její tragické smrti při autonehodě v Paříži.

Socha bude umístěna na veřejně přístupném místě u Kensingtonského paláce, kde oblíbená princezna bydlela, uvedla stanice BBC.

"Uplynulo dvacet let od smrti naší matky a nadešel čas, aby se trvale umístěnou sochou připomínal kladný vliv, který měla v Británii a ve světě," konstatovali synové v prohlášení.

Britská královna Alžběta, jejíž vztahy se snachou, manželkou následníka trůnu Charlese, byly mnohdy napjaté, podle britských médií projekt svých vnuků podporuje.

Dianu, která se narodila 1. července 1961 a tragicky zahynula 31. srpna 1997, mnozí zbožňovali pro její půvab a laskavé charisma.

Princezna přitom před veřejností neskrývala potíže, se kterými se potýkala: přiznala boj s depresemi a s bulimií i problematické soužití někdejší učitelky z mateřské školy s princem Charlesem, se kterým se nakonec rozvedla. V každém případě však byla a zůstává jednou z nejslavnějších žen světa.

autor: ČTK | 31. 1. 2017 9:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama