"Ví to celý Hollywood, on se ani neschovává". Herečky i podřízené popisují Weinsteinovy praktiky

Magdaléna Daňková ČTK Magdaléna Daňková, ČTK
Aktualizováno 11. 10. 2017 16:13
Producent a spoluzakladatel společnosti Miramax Harvey Weinstein čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen. Mezi nimi jsou známé herečky Gwyneth Paltrowová, Angelina Jolieová, Ashley Juddová i jeho zaměstnankyně. Sám Weinstein k obviněním uvedl, že si uvědomuje, že jeho chování v minulosti způsobilo mnoho bolesti a že se za ně omlouvá. Kvůli sexuálním obtěžování žen jej opustila jeho manželka Georgina Chapmanová i jeho právnička Lisa Bloomová. Vedení Weinstein Company mu ukončilo pracovní poměr s okamžitou platností. Na oběti sexuálního obtěžování upozornil deník The New York Times.
Rosanna Arquettová
Rosanna Arquettová | Foto: ČTK

Rosanna Arquettová

Herečka Arquettová se začátkem 90. let měla sejít s producentem na večeři v hotelu v Beverly Hills, aby si vyzvedla scénář. Herečka měla jít za Weinsteinem nahoru do jeho pokoje, kde se před ní objevil v županu. Řekl, že potřebuje masáž. Poté co uvedla, že mu doporučí dobrou masérku, popadl její ruku a přiložil ji na svůj krk. Arquettová ji stáhla zpět, načež její rukou Weinstein chytil svůj ztopořený penis. Poznamenala, že nic takového nikdy dělat nebude.

Producent odvětil, že dělá velkou chybu a že jiné herečky a modelky si tak vylepšily kariéru. Arquettová z hotelu odešla a o incidentu nikomu neřekla. Podle ní jí odmítnutí herecky uškodilo. Zároveň dodala, že Weinstein dokáže neúnavně pracovat na tom, aby lidi umlčel.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy