"Ví to celý Hollywood, on se ani neschovává". Herečky i podřízené popisují Weinsteinovy praktiky

Magdaléna Daňková ČTK Magdaléna Daňková, ČTK
Aktualizováno 11. 10. 2017 16:13
Producent a spoluzakladatel společnosti Miramax Harvey Weinstein čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen. Mezi nimi jsou známé herečky Gwyneth Paltrowová, Angelina Jolieová, Ashley Juddová i jeho zaměstnankyně. Sám Weinstein k obviněním uvedl, že si uvědomuje, že jeho chování v minulosti způsobilo mnoho bolesti a že se za ně omlouvá. Kvůli sexuálním obtěžování žen jej opustila jeho manželka Georgina Chapmanová i jeho právnička Lisa Bloomová. Vedení Weinstein Company mu ukončilo pracovní poměr s okamžitou platností. Na oběti sexuálního obtěžování upozornil deník The New York Times.
Rosanna Arquettová
Rosanna Arquettová | Foto: ČTK

Rosanna Arquettová

Herečka Arquettová se začátkem 90. let měla sejít s producentem na večeři v hotelu v Beverly Hills, aby si vyzvedla scénář. Herečka měla jít za Weinsteinem nahoru do jeho pokoje, kde se před ní objevil v županu. Řekl, že potřebuje masáž. Poté co uvedla, že mu doporučí dobrou masérku, popadl její ruku a přiložil ji na svůj krk. Arquettová ji stáhla zpět, načež její rukou Weinstein chytil svůj ztopořený penis. Poznamenala, že nic takového nikdy dělat nebude.

Producent odvětil, že dělá velkou chybu a že jiné herečky a modelky si tak vylepšily kariéru. Arquettová z hotelu odešla a o incidentu nikomu neřekla. Podle ní jí odmítnutí herecky uškodilo. Zároveň dodala, že Weinstein dokáže neúnavně pracovat na tom, aby lidi umlčel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy