"Ví to celý Hollywood, on se ani neschovává". Herečky i podřízené popisují Weinsteinovy praktiky

Magdaléna Daňková ČTK Magdaléna Daňková, ČTK
Aktualizováno 11. 10. 2017 16:13
Producent a spoluzakladatel společnosti Miramax Harvey Weinstein čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen. Mezi nimi jsou známé herečky Gwyneth Paltrowová, Angelina Jolieová, Ashley Juddová i jeho zaměstnankyně. Sám Weinstein k obviněním uvedl, že si uvědomuje, že jeho chování v minulosti způsobilo mnoho bolesti a že se za ně omlouvá. Kvůli sexuálním obtěžování žen jej opustila jeho manželka Georgina Chapmanová i jeho právnička Lisa Bloomová. Vedení Weinstein Company mu ukončilo pracovní poměr s okamžitou platností. Na oběti sexuálního obtěžování upozornil deník The New York Times.
Strmý pád hvězdy jménem Harvey Weinstein.
Strmý pád hvězdy jménem Harvey Weinstein. | Foto: Reuters
Rosanna Arquettová
Rosanna Arquettová | Foto: ČTK

Rosanna Arquettová

Herečka Arquettová se začátkem 90. let měla sejít s producentem na večeři v hotelu v Beverly Hills, aby si vyzvedla scénář. Herečka měla jít za Weinsteinem nahoru do jeho pokoje, kde se před ní objevil v županu. Řekl, že potřebuje masáž. Poté co uvedla, že mu doporučí dobrou masérku, popadl její ruku a přiložil ji na svůj krk. Arquettová ji stáhla zpět, načež její rukou Weinstein chytil svůj ztopořený penis. Poznamenala, že nic takového nikdy dělat nebude.

Producent odvětil, že dělá velkou chybu a že jiné herečky a modelky si tak vylepšily kariéru. Arquettová z hotelu odešla a o incidentu nikomu neřekla. Podle ní jí odmítnutí herecky uškodilo. Zároveň dodala, že Weinstein dokáže neúnavně pracovat na tom, aby lidi umlčel.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Novým bezpečnostním poradcem Trumpa by se měl stát vyslanec pro záležitosti rukojmích O´Brian

Trump oznámil, že hodlá do funkce svého bezpečnostního poradce jmenovat Roberta O'Briena, dosavadního zvláštního vyslance pro záležitosti rukojmích. O'Brien, jenž například nedávno dohlížel na soudní proces s rapperem A$AP Rockym ve Švédsku, byl jedním z prezidentových favoritů. Poslední poradce John Bolton rezignoval 10. září kvůli názorovým neshodám s Trumpem. 

před 1 hodinou

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy